Ćwicz ramiona z Mel! Efekty przerosną twoje oczekiwania. Czym różni się trening Mel B ramiona od innych treningów?

Trening ramion Mel B to jeden z tych treningów, które biją rekordy popularności na YouTubie. Mamy nadzieję, że jest nie tylko tak chętnie oglądany, lecz także wykonywany! Przykładowy trening Mel B ramiona daje bowiem świetne efekty. Nie tylko wzmacnia mięśnie, lecz także sprawia, że ramiona wyglądają znacznie lepiej. Trwa zaledwie 10 minut, więc powinien być naszą rutyną. Poniżej znajdziesz opis i plan po polsku treningu na ramiona od Mel B.

Mel B ramiona – opis i plan po polsku

Ramiona to jedna z tych partii naszego ciała, którą często pomijamy w naszych treningach. Kobiety zazwyczaj walczą o płaski brzuch, modelują uda, podnoszą pośladki. A ramiona nie dość, że bardzo ważne w kontekście ruchowym, to także wiele potrafią zmienić w kwestiach estetycznych.

Jeśli borykasz się z tak zwanymi „pelikanami” czy inaczej „motylkami”, trening ramion jest wręcz niezbędny. Nic innego nie poprawi wyglądu tej partii ciała. Mamy dobrą wiadomość. Systematyczne treningi ramiona dość szybko przywrócą sprężystość i elastyczność mięśni w tym miejscu.

Jak powinien wyglądać przykładowy trening Mel B na ramiona? Poniżej znajdziecie opis i plan po polsku najważniejszych ćwiczeń.

  • Ćwiczenie nr 1: Stań prosto. Do rąk weź hantle lub butelki wypełnione wodą. Przenoś hantle nad głowę i prostuj ramiona ku górze. Wróć do pozycji wyjściowej, powtórz 20 razy.
  • Ćwiczenie nr 2: Stań prosto. Hantle trzymaj w dłoniach. Przenoś ramiona naprzemiennie – raz jedno w górze, raz drugie. Możesz urozmaicić ćwiczenie i wraz z przenoszeniem lewej ręki w górę, przenieść także prawą nogą w bok. I analogicznie na drugą stronę. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą ze stron.
  • Ćwiczenie nr 3: Pozostań w pozycji stojącej, jednak pochyl się lekko do przodu. Ugnij kolana, ręce trzymaj wzdłuż tułowia. Naprzemiennie rób krok do przodu i podnoś hantle bez odrywania ramion od tułowia. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Wykonaj około 10 powtórzeń na każdą stronę.
  • Ćwiczenie nr 4: Wciąż zostań w pozycji stojącej. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę. Drugą nogą zrób wykrok w bok. Dołącz do tego podnoszenie ramion z obciążeniem. Ręce staraj się trzymać jak najbliżej talii. Dopiero po chwili zacznij odwodzenie na boki. Wykonaj ćwiczenie na drugą stronę. Wykonaj 10 powtórzeń.
  • Ćwiczenie nr 5: Stań ponownie prosto. Wyciągnij wyprostowane ramiona przed siebie. Prostuj je do boku i opuszczaj wzdłuż tułowia. Oczywiście, cały czas hantle trzymaj w dłoniach. Pamiętaj, aby robić to energicznie i zachować stały rytm. Napinaj przy tym mięśnie brzucha. W ten sposób utrzymasz prawidłową postawę ciała. Wykonaj 20 powtórzeń.
  • Ćwiczenie nr 6: W dalszym ciągu stój prosto. Tym razem ramiona zginamy w łokciach. Trzymaj je przyklejone do talii. Hantle powinnaś widzieć przed sobą. W kolejnym kroku, nie odrywając ramion od talii, rozłóż ręce z obciążeniem na boki. Wykonaj 20 powtórzeń.

Trening Mel B ramiona – czy jest skuteczny?

Skoro już wiesz, jak wygląda przykładowy trening z Mel B na ramiona, warto dowiedzieć się, czy jest skuteczny oraz, ile razy ćwiczyć z Mel B i jak ćwiczyć, żeby osiągnąć efekty.

Trening na ramiona od Mel B jest zdecydowanie skuteczny, jednak pod kilkoma prostymi warunkami. Przede wszystkim musimy być systematyczni. I tu odpowiadamy na pytanie, jak ćwiczyć z Mel B, żeby osiągnąć efekty – regularnie! Naprawdę wystarczy taki trening powtórzyć dwa razy w tygodniu, aby szybko zobaczyć efekty. Jeśli będziemy skrupulatni, to nasze ciało powinno zmieniać się już po około czterech tygodniach ćwiczeń. Na pewno szybciej zauważymy efekty treningu ramiona z Mel B, jeśli połączymy go z cardio. Możemy wypróbować przykładowy trening cardio z Mel B. Oba cykle nie zajmą nam więcej niż 30 minut!

Czym różni się trening Mel B ramiona od innych treningów?

Warto wiedzieć także, czym różni się trening Mel B ramiona od innych treningów. Ćwiczenia są dość podobne. Wszystkie treningi na ramiona opierają się na wykonywaniu wielu powtórzeń z hantlami. Trening Mel B wyróżnia krótki czas. Była Spice Girl podkreśla, że najważniejsza jest regularność a nie długość pojedynczego treningu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.