Jak ćwiczą gwiazdy? 5 gorących zajęć fitness

SoulCycle, Physique 57, Tracy Anderson Method, Barry's Bootcamp i CrossFit - na tych zajęciach zawsze są tłumy! Zobacz, na czym polegają, jakie ćwiczenia proponują i które z gwiazd należą do ich fanów.
SoulCycle - trening na rowerach stacjonarnych SoulCycle - trening na rowerach stacjonarnych nytimes.com

SoulCycle: trening na rowerze

ZOBACZ PIĘKNE ZDJĘCIA NAGICH ATLETEK!

Rozebrane atletki. Niezwykłe fotografie Dominiki Cuda [ZDJĘCIA]

Gwiazdy ćwiczą SoulCycle w Nowym Jorku i Los Angeles. Jest to trening na rowerach stacjonarnych. Ćwiczenia prowadzi instruktor w rytm dynamicznej muzyki. Podczas godziny zajęć wykonuje się spalające tłuszcz interwały i trenuje całe ciało: brzuch, nogi, a dzięki ciężarkom w dłoniach też ramiona, plecy i barki. Duża część ćwiczeń to wzmacnianie mięśni głębokich (core). Pomaga w tym taśma zawieszona nad rowerem. Instruktorzy dostosowują tempo i poziom do ćwiczących.

Dla amatorów rowerków powstały także: SoulYoga, SoulTeen (zajęcia dla nastolatek) i SoulSurvivor (jeszcze bardziej intensywne ćwiczenia).

SoulCycle polubiły takie gwiazdy, jak Katie Holmes, Jennifer Garner i Alessandra Ambrosio. Ona i inne Aniołki Victoria's Secrets uczestniczyły w specjalnych zajęciach SoulCycle, które miały na celu zebranie pieniędzy na badania nad rakiem. Przed galą Golden Globes Kaley Cuoco napisała na Twitterze, że SoulCycle pomogło jej się przygotować do wystąpienia na tak ważnym wieczorze.

Tracy Anderson Method - Tracy i Gwyneth Paltrow Tracy Anderson Method - Tracy i Gwyneth Paltrow guestofaguest.com

Tracy Anderson Method: poświęcenie dla figury tancerki

Wokół samej Tracy Anderson i jej metody ćwiczeń jest wiele kontrowersji, ale nie zraża to gwiazd, które dla szczupłej sylwetki zrobią naprawdę wiele.

Tracy ćwiczy z Gwyneth Paltrow, Kim i Kourtney Kardashian oraz Nicole Richie 6 dni w tygodniu przez 2 godziny. Trening to głównie jej autorskie ćwiczenia, oparte na aerobiku i tańcu. Rozgrzewka to dynamiczne skoki i figury taneczne. Tracy jest przeciwna innym rodzajom kardio, w których przez cały czas powtarza się te same ruchy - takim, jak np. bieganie. Według niej to prowadzi do rozbudowania mięśni i niekobiecej sylwetki. Główna część treningu to 40 ćwiczeń zaczerpniętych z metody Pilatesa. Zestaw tych lekkich ćwiczeń siłowych zmienia się co 10 dni. Do tego oczywiście ostra dieta, oparta głównie na płynach i częste detoksy.

Media żartują z Tracy i jej niespełnionych ambicji tanecznych. To one sprawiają, że kształtuje gwiazdy na swoje podobieństwo. Bardzo szczupła sylwetka z wyrzeźbionymi mięśniami to jej ideał!

Physique 57 Physique 57 vanityfair.com

Physique 57: wzmacnianie i rozciąganie

Physique 57 to ćwiczenia izometryczne, wzmacniające i rozciągające, które mają kształtować smukłą, szczupłą sylwetkę. Ćwiczenia wykonywane są w spokojnym tempie. Obciążenie to własne ciało, lekkie ciężarki, małe piłki fitness. Ćwiczenia także wykonywane są przy drążku, przy którym ćwiczą baletnice. Ćwiczenia trwają 57 minut. Po rozgrzewce, która składa się z m.in. dynamicznych ćwiczeń ramion z ciężarkami czy pompek następują róże wariacje przysiadów wykonywanych przy drążku. Następnie kształtuje się brzuch i nogi, wykonują różne modyfikacje brzuszków i ćwiczeń na nogi.

Physique 57 składa się z 4 rodzajów zajęć: dla początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych i mieszanych.

Zajęcia lubi amerykańska prezenterka Kelly Ripa, Zooey Deschanel i Denise Richards. Gwiazdy cenią te zajęcia za to, że oprócz wysiłku jest też zabawa, motywujący prowadzący. Jest też element relaksu i wyciszenia. Na zakończenie instruktorzy proszą, żeby docenić swoje ciało za to, że tak ciężko pracowało.

Barry's Bootcamp Barry's Bootcamp www.amny.com

Barry's Bootcamp: obóz przetrwania jak nocny klub

Barry's Bootcamp to typowe zajęcia boot camp, ale w oprawie bardziej zachęcające dla gwiazd. Na stronie internetowej Barry's Bootcamp jest napisane, że zajęcia odbywają się w rytm najnowszych hitów, w sali przypominającej nocny klub i z trenerami, którzy wyglądają jak gwiazdy.

Barry Bootcamp wywodzi się z Los Angeles, to tam w 1998 roku powstało pierwsze studio Barry'ego. Teraz studia znajdziesz w całych Stanach. W poniedziałek zajęcia ukierunkowane są na ramiona, we wtorek na nogi i barki, w środę na brzuch i klatkę piersiową, w czwartek na core (mięśnie brzucha i pleców), a w piątek na całe ciało.

Są to intensywne ćwiczenia kardio i siłowe. Uczestniczy zajęć podzieleni są grupy. Jedni biegają na bieżni, inni podnoszą ciężary, kolejna grupa robi brzuszki i deskę. Ćwiczenia zmieniają się często i każdy instruktor proponuje co innego.

Barry's Bootcamp to ulubione ćwiczenia Jessicy Biel i Amandy Seyfried. Kim, Khloe i Kourtney Kardashian także lubią te zajęcia.

CrossFit: ostry wycisk

Gwiazdy nie boją się ostrego wysiłku. CrossFit, czyli wytrzymałościowy trening, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej. Szybko zmieniające się, intensywne ćwiczenia, jak np. pady, podnoszenie sztangi, pompki czy ćwiczenia z kettlebells mają zapewnić szybkie poprawienie kondycji szczupłą sylwetkę.

Zobacz, jak wyglądają zajęcia CrossFit.

CrossFit lubi Kelly Clarkson, Elizabeth Banks i Channing Tatum. Kelly przyznaje, że lubi ćwiczenia, bo trwają tylko 35 minut, ale są bardzo wyczerpujące. Żartuje także, że dzięki nim czuła się jak G.I. Jane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.