Akcja 5 kilo mniej: poznajcie Agnieszkę

Agnieszka to posiadaczka jednego męża, jednego dziecka i 5 kilogramów za dużo. Ma za sobą kilka zmagań z różnymi dietami, z których każde kończyło się albo niepowodzeniem albo efektem jo jo. Agnieszka w końcu chce nauczyć się, jak jeść zdrowo i smacznie, a przy tym schudnąć. Co tydzień będzie pisać, jak jej idzie odchudzanie z cateringiem Perfect Diet. Trzymajcie za nią kciuki!

Śledź postępy Agnieszki na bieżąco!

Cześć, jestem Agnieszka, lat 37, posiadaczka jednego męża i jednego zwariowanego dziecka lat 6. Postanowiłam podjąć wyzwanie i wziąć udział w akcji "5 kilo mniej", ponieważ dosyć mam szerokich bluz-namiotów, spódnic w gumkę i ciągłego maskowania ubraniem zbędnych kilogramów w postaci oponki na brzuchu i wkurzających boczków. Tak, wygląd jest dla mnie ważny, ale nie mniej ważne jest zdrowie, dlatego tak bardzo chcę nauczyć się zasad właściwego odżywiania, chcę je wreszcie przyswoić, wdrożyć i już na zawsze cieszyć sie dobrą sylwetką i kondycją.

Moim największym problemem jest miłość do tortu bezowego z truskawkami, ale również do pierogów, naleśników, placków... Nie potrafię bez nich żyć niestety. Odkąd pamiętam zawsze walczyłam z kilkoma zbędnymi kilogramami. Wypróbowałam chyba wszystkie możliwe i niezbyt zdrowe diety, od kopenhaskiej poczynając, na zupkach w proszku i koktajlach kończąc. Miałam też próby wprowadzenia zdrowego i racjonalnego odżywania, ale one zazwyczaj po kilku dniach gotowania w kółko tych samych potraw, również kończyły się niepowodzeniem.

Tak naprawdę, potrzebuje wiedzy i inspiracji, by zmienić swoje życie. Decydując się na udział w akcji i odchudzanie pod okiem specjalistów, na to właśnie liczę najbardziej. Moje pierwsze spotkanie z dietetykiem z Healthy Lifestyle - Monikż Miszelską wspominam bardzo miło. Na początku przeprowadzono ze mną bardzo szczegółowy wywiad (trwał ok. 40 minut) dotyczący moich przyzwyczajeń żywieniowych, stanu zdrowia, przebytych chorób i leków, które biorę. Dietetyk pytała też o moje poprzednie doświadczenia z dietą, ile przytyłam w czasie ciąży, jak wygląda mój dzień, ile piję wody, kawy, herbaty, alkoholu.

Potem nastąpiło mierzenie oraz pomiar składu ciała na wadze Tanita. Dietetyk szczegółowo omówiła ze mną te wyniki i ustaliłyśmy jakie powinny być realne cele do osiągnięcia. Mój cel to redukcja tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i schudnięcie około 5-7 kg w ciągu 2 miesięcy. Dietę, która składa się z pięciu posiłków dziennie, dostarczonych w pojemniczkach codziennie rano przez kuriera, zaczynam od dzisiaj.

Już nie mogę się tego doczekać! Dawno nie dostałam takiego zastrzyku motywacji i wiary w to, że tym razem musi się udać! Trzymajcie kciuki!

Wymiary Agnieszki:

Wzrost: 156 cm

Waga: 59 kg

BMI: 24,2

Obwód pasa: 80 cm/ obwód bioder: 96 cm

Zawartość tkanki tłuszczowej: 31,3 proc. (18,4 kg)

Beztłuszczowa masa ciała: 40,6 kg

Woda: 29,7 kg

Opiekę dietetyka i posiłki zapewnia firma  Healthy Lifestyle.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.