Czy spalacze tłuszczu utrudniają zajście w ciążę? O której jeść obiad? Dietetyk odpowiada

Dietetyk odpowiada na Wasze kolejne pytania: czy spalacze tłuszczu utrudniają zajście w ciążę? O której jeść obiad? I jak to jest z owocami w diecie. Jeśli macie pytania do naszych ekspertów, wyślijcie je na: fitness_sport@agora.pl.

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczace spalaczy tluszczu. Czy maja negatywny wpływ na zajscie w ciążę?

Kobieta planująca ciążę powinna przyjmować jedynie suplementy uzupełniająca ewentualne niedobory lub suplementy dla profilaktyki, np. kwas foliowy. Prawidłowa dieta dla kobiety, która stara się zajść w ciążę powinna opierać się na naturalnych składnikach. Wiele substancji działających podobnie jak "spalacze tłuszczu" znajduje się w naszej codziennej żywności - melonach, arbuzach, ananasie, grejpfrutach czerwonych, szparagach, brokułach, a także w chudym mięsie i jajach. To właśnie tymi produktami radziłabym się wspomagać.

Witam, skoro jest możliwość zapytania to postanowiłem skorzystać. Mam 185cm wzrostu i około 95 kg, no i nadszedł czas żeby trochę tego zrzucić. Generalnie sporo jest tych diet (pewnie większość to marketing) i ciężko coś wybrać, mało jem w ciągu dnia, trochę biegam, pływam i jeżdżę rowerem, ale waga stoi. Pewnie przez to podjadanie wieczorami. Czy mają Panie jakieś rady jak zacząć zrzucanie kilogramów?

Jest to bardzo szeroki temat. Dietę redukcyjną należy ustalić indywidualnie. Wcześniej dobrze byłoby zrobić badania i analizę składu ciała. Zasady typu: 5 posiłków dziennie, dużo warzyw i owoców, płynów czy brak przetworzonych produktów, zrezygnowanie z alkoholu i słodyczy, to na pewno bardzo dobrze Panu znane zalecenia.

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy owoce są dobrym składnikiem diety? Nie szkodzą?

Owoce są potrzebne w prawidłowo zbilansowanej diecie. Dostarczają wiele korzystnych witamin i składników mineralnych, a także błonnika. Wykluczanie ich z diety może powodować szereg niedoborów. Pani wątpliwość może dotyczyć tego, że niektóre owoce mają sporo cukru. Bez ograniczeń możemy jeść jagody (maliny, borówki, jeżyny) - szklanka tych owoców to ok. 50 kalorii. Jabłka mają sporo witaminy C, potasu i błonnika. Wiśnie i czereśnia natomiast mają sporo antyoksydantów, które opóźniają proces starzenia i ułatwiają regenerację po treningu. Ograniczyć (albo uważać na to, żeby nie jeść w godzinach wieczornych) warto winogrona, banany, śliwki, pomarańcze i figi.

Witam, chciałam skorzystać z pomocy/ porady i spytać się o jedzenie obiadu o godzinie 17 bardzo wpływa na moją figurę? Dodam, że pracuje przy komputerze i wracam do domu przed 17, wtedy zjadam obiad. Ćwiczę 5 razy w tygodniu wieczorem po 1 h.

Żeby odpowiedź była satysfakcjonująca warto byłoby się przyjrzeć temu, jak wygląda Pani menu w ciągu dnia. Obiad jedzony o 17 nie jest złym pomysłem, natomiast nie bez znaczenia jest to, co Pani na ten obiad wybiera, co Pani spożywa przez cały dzień i co Pani planuje na kolację. Jeśli kładzie się Pani spać o godzinie 23, to na 2 godziny wcześniej - czyli ok. 21 można zjeść lekką przekąskę z białkiem, kawałek kurczaka, jajko czy serek wiejski.

Odpowiedzi udzieliła Milena Nosek, dietetyk z Holmes Place Hilton.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.