Trening pupy dopasowany do kształtu twoich pośladków

Choć każda z nas marzy o idealnie krągłej i jędrnej pupie, to dla wielu geny nie są zbyt łaskawe. Dlatego o jej kształt musisz zawalczyć sama wykorzystując nasze ćwiczenia!
Zobacz wideo

Choć mięśnie mamy wszystkie takie same, to ich układ może się znacząco różnić w zależności do układu kostnego. Rozstawienie bioder, wysokość miednicy, a także predyspozycje genetyczne związane z odkładaniem się tkanki tłuszczowej mają wpływ na wygląd i kształt naszych pośladków. Choć na genetykę nie mamy wpływu, to mamy wpływ na mięśnie i ich wielkość, a także na poziom tkanki tłuszczowej gromadzący się w naszym ciele. A to wszystko za sprawą treningu i diety. Skupmy się na tym pierwszym.

W celu uproszczenia kształty pośladków zostały podzielone na 4 typy:

1. Kwadrat

2. Koło

3. Serce

4. Trójkąt

Kształty pośladkówKształty pośladków Pinterest

To, jak wygląda nasza pupa, zależy w dużej mierze od linii pomiędzy kością miednicy i kością biodrową oraz leżącymi nad nimi mięśniami i tłuszczykiem. Nie można zmienić kształtu kości, ale można pracować nad rozmiarem mięśni i zmniejszać warstwę tłuszczu.

Zobacz:  Chcesz biegać, ale szybko się męczysz? Mamy rozwiązanie

1. Kwadrat

Jeśli jesteś osobą dość niewielką będzie wyglądać, jak kwadrat, jeśli jesteś osobą wysoką, to może przypominać prostokąt. Jeśli brak Ci krągłości w tym miejscu, to nic się nie martw. Bardzo szybko nabierzesz ich, dzięki ćwiczeniom rozbudowującym mięsień pośladkowy wielki . Postaw na ćwiczenia, takie jak:

- przysiady sumo

- martwy ciąg sumo

- odwodzenie nogi na boki

- chodzenie z gumą

Zobacz:  Według naszej trenerki te ćwiczenia powinnaś robić częściej w 2019

2. Koło

Okrągły kształt pośladków, to jeden z bardziej pożądanych. Jeśli tak właśnie wyglądają Twoje, to tylko pozazdrościć. W tym przypadku musisz głównie zadbać o ich jędrność. Dlatego postaw na ćwiczenia ogólnorozwojowe całego ciała. Idealnie sprawdzą się:

- martwe ciągi

- przysiady

- przysiady bułgarskie

-hip thrusty

Zobacz:  Przestrzegaj tej 1 zasady i chudnij nie rezygnując z pizzy i wina

3. Serce

Odwrócone serce zazwyczaj występuje u kobiet z figurą gruszki. To właśnie w okolicach pośladków i ud gromadzi się u nich tkanka tłuszczowa. Dlatego istotne jest pozbycie się nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki treningom cardio i odpowiednio dobranej diecie. Jednak nie zapominaj o wzmacnianiu i ujędrnianiu pośladków za pomocą ćwiczeń. 

4. Trójkąt

Trójkąt występuję u kobiet posiadających ogólną budowę ciała w kształcie trójkąta - szerokie ramiona i wąskie biodra. Budowy bioder nie zmienisz, jednak te ćwiczenia nadadzą Twoim pośladkom krągłości. Postaw na ćwiczenia, które zaangażują oba mięśnie do pracy - zarówno mięsień pośladkowy wielki oraz mięsień pośladkowy średni oraz naprawdę mocne ciężary. Te pośladki będą potrzebowały silnego bodźca do wzrostu. W tym przypadku musisz również przywiązać ogromną uwagę do diety. Przy zbyt niskim deficycie kalorii Twoje pośladki się nie rozbudują. Trenuj je i odżywiaj, a z pewnością szybko zauważysz efekty. Polecane przez nas ćwiczenia:

- martwy ciąg - wszystkie rodzaje

- przysiady - głównie sumo

- swingi z kettlebells

- wykroki i zakroki z hantlami

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.