Ten trening działa podobnie do burpees, jednak nie wymaga robienia skoków - koniec z najbardziej nielubianym ćwiczeniem

Jeżeli na samą myśl o robieniu burpees odechciewa się nam ćwiczyć - te treningi są dla nas stworzone.

Burpees jest wyjątkowo męczącą pozycją, która nie każdemu przypada do gustu. Choć ćwiczenie świetnie wpływa na kondycję i pozwala szybko spalać kalorie, wiele osób stawia sobie pytanie, jakim kosztem tę pozycję wykonuje. Jeżeli również należysz do grona przeciwników burpees, zerknij na poniższe ćwiczenia - również powodują szybkie spalanie, podnoszą tętno, ale nie wymagają wykonywania tego konkretnego zestawu ruchów.

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Co zamiast burpees? Te ćwiczenia świetnie się sprawdzą

Tak jak w przypadku burpees do poniższego zestawu ćwiczeń przyda się jedynie mata, która pomoże w stabilizacji ciała podczas treningu. W trakcie pojedynczej serii róbmy 15-sekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. Po skończonym zestawie mamy 45-sekundową przerwę. Czas-start!

Szybka seria bez sprzętu (powtórz dwa, trzy razy)

  • Połóż dłonie z tyłu głowy i rozstaw stopy na szerokość bioder. Delikatnie zegnij kolana i odchyl biodra do tyłu, jednocześnie wykonując głęboki wdech. Zrób wydech i wróć do pozycji stojącej. Powtarzaj przez 30 sekund.
  • Przesuń biodra do tyłu i w dół do przysiadu podczas wdechu. Potem zrób wydech podnieś się do pozycji stojącej i ściśnij pośladki. Zejdź do kolejnego przysiadu, ale zamiast wstać, zrób wyskok. Kontynuuj przez 30 sekund.
  • Srań na brzegu maty, następnie odstaw prawą nogę do tyłu tak, aby zgięły się obie nogi w kolanach. Delikatnie obróć tułów w lewą stronę, rozciągając w ten sposób mięśnie. Wróć do pozycji stojącej i wypchnij prawe kolano w górę. Powtarzaj przez 30 sekund po czym zmień strony.
  • Połóż się na boku i ustaw tak, ja do wykonania deski bocznej. Zegnij kolana, by uzyskać pod nimi kąt 90 stopni. Podnieś biodra z maty, następnie unieś w górę wierzchnią nogę i opuść ją pomału z powrotem na wewnętrzną nogę. Pozostań na jednej stronie przez 30 sekund, po czym wykonaj ćwiczenie po drugiej stronie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.