Ten trening działa podobnie do burpees, jednak nie wymaga robienia skoków - koniec z najbardziej nielubianym ćwiczeniem

Jeżeli na samą myśl o robieniu burpees odechciewa się nam ćwiczyć - te treningi są dla nas stworzone.

Burpees jest wyjątkowo męczącą pozycją, która nie każdemu przypada do gustu. Choć ćwiczenie świetnie wpływa na kondycję i pozwala szybko spalać kalorie, wiele osób stawia sobie pytanie, jakim kosztem tę pozycję wykonuje. Jeżeli również należysz do grona przeciwników burpees, zerknij na poniższe ćwiczenia - również powodują szybkie spalanie, podnoszą tętno, ale nie wymagają wykonywania tego konkretnego zestawu ruchów.

Sporty wodne, których warto spróbowaćSporty wodne - do których warto się przekonać jeszcze w te wakacje?

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Co zamiast burpees? Te ćwiczenia świetnie się sprawdzą

Tak jak w przypadku burpees do poniższego zestawu ćwiczeń przyda się jedynie mata, która pomoże w stabilizacji ciała podczas treningu. W trakcie pojedynczej serii róbmy 15-sekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. Po skończonym zestawie mamy 45-sekundową przerwę. Czas-start!

Czy suplementacja przedtreningowa jest konieczna?Czy naprawdę potrzebujesz przedtreningowych suplementów? Dietetycy odpowiadają

Szybka seria bez sprzętu (powtórz dwa, trzy razy)

  • Połóż dłonie z tyłu głowy i rozstaw stopy na szerokość bioder. Delikatnie zegnij kolana i odchyl biodra do tyłu, jednocześnie wykonując głęboki wdech. Zrób wydech i wróć do pozycji stojącej. Powtarzaj przez 30 sekund.
  • Przesuń biodra do tyłu i w dół do przysiadu podczas wdechu. Potem zrób wydech podnieś się do pozycji stojącej i ściśnij pośladki. Zejdź do kolejnego przysiadu, ale zamiast wstać, zrób wyskok. Kontynuuj przez 30 sekund.
  • Srań na brzegu maty, następnie odstaw prawą nogę do tyłu tak, aby zgięły się obie nogi w kolanach. Delikatnie obróć tułów w lewą stronę, rozciągając w ten sposób mięśnie. Wróć do pozycji stojącej i wypchnij prawe kolano w górę. Powtarzaj przez 30 sekund po czym zmień strony.
  • Połóż się na boku i ustaw tak, ja do wykonania deski bocznej. Zegnij kolana, by uzyskać pod nimi kąt 90 stopni. Podnieś biodra z maty, następnie unieś w górę wierzchnią nogę i opuść ją pomału z powrotem na wewnętrzną nogę. Pozostań na jednej stronie przez 30 sekund, po czym wykonaj ćwiczenie po drugiej stronie.
Więcej o: