Jak zrobić formę życia w domu? Specjaliści polecają ulubione treningi online

Chcesz jak najszybciej uzyskać dobrą formę, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może obecny plan ćwiczeniowy zaczyna być zbyt monotonny? Trenerzy podpowiadają, na które zajęcia online ich zdaniem warto zwrócić uwagę.

Magazyn "Well&Good" postanowił zaczerpnąć wiedzy na temat treningów u źródła i zapytać się, co polecają sami specjaliści. Wśród grupy trenerów znaleźli się miłośnicy jogi, pilatesu, treningu siłowego bez sprzętu oraz tanecznego cardio. 

Zobacz wideo Taneczne cardio z Dominiką Śliwińską

Robimy formę w domu - gdzie warto zajrzeć po inspirujące treningi?

Pilates full body challenge 

Adriana Vargas, która na co dzień mieszka w Kalifornii, na początku nie wierzyła, że zajęcia pilatesu online mogą być równie efektywne, co te, które wykonujemy na sali pod opieką trenera. Poniższe nagranie zmieniło jej podejście do ćwiczeń z nagraniami udostępnianymi np. na platformie YouTube. Pilates pomaga wysmuklić ciało, odprężyć mięśnie i przygotować nas na większy wysiłek.

 

Energetyczna joga

Jeżeli joga kojarzy się wam wyłącznie ze spokojnym rozciąganiem - czas zmienić nieco podejście i odkryć zalety tego treningu. Poranne ćwiczenia z zakresu jogi zostały tak wyselekcjonowane, aby pobudzić nasz organizm do działania. Z dobrą energią znacznie łatwiej przyjdzie nam się uporać z codziennymi obowiązkami.

 

Cardio dance - zabawa i trening w jednym

Taniec pozwala uwolnić emocje, lepiej poznać swoje ciało a także pomóc przy koordynacji i synchronizacji ruchów. Do tego jest naprawdę dobrym sposobem na poprawę humoru, a przy okazji może pomóc w spaleniu nawet kilkuset kalorii w przeciągu godziny.

 

HIIT, które wyciśnie z ciebie siódme poty

Ten rodzaj treningu pomaga nie tylko  w nabraniu kondycji, lecz także w budowaniu masy mięśniowej i to bez dodatkowych akcesoriów do ćwiczeń. Na HIIT powinny zdecydować się osoby, które już od pewnego czasu budują kondycję i potrzebują czegoś mocniejszego od swoich codziennych treningów. HIIT to rodzaj aktywności fizycznej, która jest nastawiona na szybkość.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.