Anna Lewandowska przypomina o piciu wody. Jej niedobór może mieć tragiczne skutki. Ile płynów powinno się wypić w ciągu dnia?

Anna Lewandowska podkreśla, że wypijanie odpowiedniej ilości wody jest jedną z podstaw zdrowego odżywiania. Trenerka uczula, czym może skutkować zbyt mała ilość płynów w diecie.

Anna Lewandowska po raz kolejny chce przypomnieć czytelnikom swojego bloga o tym, jak ważna w naszym zdrowiu jest woda. Trenerka podała ile dokładnie powinniśmy wypijać dziennie płynów, podkreślając, że to właśnie woda jest najzdrowszym i najkorzystniejszym wyzwaniem. Zdaje sobie jednak sprawę, że początki przestawienia się na ten napój mogą być trudne.

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem

"Woda zdrowia doda", czyli dlaczego musimy pamiętać o właściwym nawodnieniu

Na wstępie Anna zauważa, że niedobór wody może doprowadzić do łatwiejszego rozwoju wirusów oraz patogenów. Woda nie tylko dostarcza witaminy i minerały, lecz także pozbywa się zalegających w organizmie toksyn. Woda opowiada też za nawilżenie błon śluzowych, a także podnosi naszą odporność. Choć wodę możemy też znaleźć w innych napojach, a także warzywach i owocach, to właśnie czysty napój ma największe korzyści dla zdrowia. I to właśnie samą wodę powinniśmy traktować jako podstawę nawadniania.

Ile wypijać wody w ciągu dnia?

Dorosły człowiek powinien spożywać około 30 mililitrów wody na każdy kilogram swojego ciała, co daje średnio około 3 litry wody, czyli 12 szklanek w ciągu doby. Znając swoją masę ciała możecie oszacować własne zapotrzebowanie na wodę, kierując się powyższym wzorem - tłumaczy Lewandowska.

Anna przypomina, że oszacowując liczbę szklanek musimy mieć też na uwadze, jaki tryb życia prowadzimy. Jeżeli dużo trenujemy, automatycznie nasze zapotrzebowanie na wodę rośnie. Kolejnym czynnikiem jest... pogoda. W upalne dni pozbywamy się wody poprzez zwiększoną potliwość, dlatego powinniśmy wtedy pić więcej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.