Dziesięciominutowy trening bez sprzętu. Tak przygotujesz mięśnie do ćwiczeń z ciężarkami

Chcesz zacząć ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem? Zacznij od tego zestawu ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie.

Jeżeli myślisz na treningami z ciężarkami czy, na późniejszym etapie, ze sztangą, najpierw zacznij od ćwiczeń przygotowawczych. Ciekawą propozycję przedstawiła trenerka współpracująca z "The Stylist". To tylko trzy ćwiczenia, a przynoszą naprawdę świetne efekty.

Zobacz wideo Anna Dziedzic pokazała proste ćwiczenia na płaski brzuch

Obwodowy trening przygotowawczy do ćwiczeń siłowych

Janine George po krótkiej rozgrzewce zachęca czytelników magazynu do treningu składającego się z trzech prostych ćwiczeń, które nie dość, że przygotują nas na zajęcia z podnoszeniem ciężarów, to wzmocnią kondycję, poprawią naszą postawę. Na jakie partie mięśni działają najbardziej? Janine wymienia dolny i górny odcinek pleców, ramiona, przedramiona, pośladki, ścięgna podkolanowe oraz mięśnie brzucha

Ćwiczenie pierwsze

Przyjmij pozycję klęku podpartego, oderwij pięty od ziemi, przenosząc ciężar ciała na same place u stóp. Następnie unieś lewą rękę, wyciągając łokieć do tyłu, zginając rękę pod kątem 90 stopni. Pomału opuść lewą rękę na miejsce i powtórz to samo na prawą stronę. Pilnuj, aby plecy były w ustabilizowanej pozycji i nie przekrzywiały się na boki. Zrób dziesięć powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Połóż się na brzuchu na macie, ręce wyciągnij przed siebie. Następnie ściągnij łopatki do tyłu, unieś ręce, podbródek z podłogi, jednocześnie napinając tułów i pośladki. Dotknij jednocześnie do podłogi lewą stopą i prawą ręką, unieś je z powrotem w górę i powtórz to samo z prawą stopą i lewą ręką. Zrób w ten sposób dwanaście powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Tym razem połóż się na macie plecami. Ręce wyprostuj i połóż prostopadle do ciała. Nogi oderwij z podłogi, wyprostuj i skieruj palce u stóp w stronę sufitu. Pomału przekręć nogi na lewą stronę tak, aby dotknęły do podłogi. Wróć do środkowej pozycji i wykonaj skłon na prawą stronę. Zrób dwanaście powtórzeń.

Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń po kolei, zrób minutę przerwy, a następnie wykonaj dwie kolejny rundy. Trening powtarzaj dwa, trzy razy w tygodniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.