Najlepsze ćwiczenia ze skakanką. W ten sposób urozmaicisz każdy trening o intensywny element cardio

Ćwiczenia ze skakanką, choć mogą wydawać się niepozorne, idealnie sprawdzają się podczas treningów w domu. Dawna szkolna zabawa to niezłe wyzwanie.

Skakanka to niedrogie i skuteczne akcesorium, które rewelacyjnie podkręci każde ćwiczenia. Skakanie zaliczamy do trening cardio, przy którym jednocześnie wzmocnimy mięśnie. W dobie pandemii niewielka, poręczna skakanka otwiera możliwości przeprowadzenia efektywnego treningu praktycznie wszędzie.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut

Najlepsze metody treningu ze skakanką

Wzmocnione mięśnie, wyprostowana sylwetka, spalone kalorie oraz poprawa koordynacji. Tak, każdy z wymienionych efektów to zasługa skoków na skakance. Za naprawdę niewiele pieniędzy, jeśli poświęcimy na ćwiczenie trochę czasu, mamy efekty godne porządnego wycisku na siłowni. Istnieje wiele sposobów na skoki. przestawiamy niektóre z nich.

Skok podstawowy

Czyli nic innego, jak powrót do ulubionej zabawy z lat szkolnych. Odpowiedni liczba powtórzeń wzmacnia mięśnie nóg, brzucha, a także ramion. To dobra metoda na sam początek treningu ze skakanką, aby rozgrzać ciało i przyzwyczaić je do tej formy ruchu.

Skoki na jednej nodze

Wykonanie serii skoków na jednej nodze wzmocni kostki oraz łydki, a także pozytywnie wpłynie na naszą koordynację. Pamiętajmy, aby wykonać taką samą liczbę powtórzeń zarówno na jedną, jak i drugą nogę.

Skok z podwójnym przerzuceniem skakanki

Trenerzy przyznają, że jest to najtrudniejszy rodzaj treningu ze skakanką. Ćwiczenie polega na tym, że podczas jednego skoku musimy przerzucić przez siebie linę aż dwa razy. Pozycja wymaga skupienia, koordynacji i świetnej kondycji.

Pajacyk ze skakanką

Ten wariant polega na takim poruszaniu nogami, jak podczas ćwiczenia znanego nam pod nazwą pajacyków. Dzięki temu z treningu skorzysta również wewnętrzna część ud. 

Skoki z wysokim uniesieniem kolan

Ostatnia polecana metoda sprawi, że spalimy jeszcze więcej kalorii, a także bardziej zaangażujemy do pracy mięśnie brzucha oraz biodra.

Więcej o:
Copyright © Agora SA