Najgorsza "zdrowa" przekąska, która nie pozwala nam zrzucić nadprogramowych kilogramów

Wiele osób wybiera ją na śniadanie czy zdrową przekąskę. Niestety, według dietetyków nie jest to dobra opcja, zwłaszcza, jeśli się odchudzamy.

Choć na pierwszy rzut oka granola wydaje się być idealną zdrową przekąską na słodko, dietetycy przestrzegają, że zakupienie tego produktu nie pomoże nam zrzucić zbędnych kilogramów. Dlaczego ulubione "fit" śniadanie, niekoniecznie jest tak zdrowe?

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Podstępne składniki w ulubionej śniadaniowej mieszance

Na pewno nie od dzisiaj zdajemy sobie sprawę, że w kupowanej żywności znajdziemy mnóstwo sztucznych barwników, konserwantów oraz zbyt duże ilości cukru. Niestety, ten sam schemat dotyczy również kupnej granoli. Wiele osób, a zwłaszcza te przechodzące na zdrowe diety, zaopatrza się w zapasy "pysznej i dietetycznej" opcji śniadaniowej, a jest to poważny błąd. Gotowe mieszanki, które znajdziemy na półkach to najczęściej puste kalorie, które nie dostarczą nam właściwej ilości witamin i minerałów, a jedynie dużą dawkę cukru. Dlatego niesamowicie ważne jest dokładne czytanie etykiet i sprawdzanie, ile dany produkt zawiera cukru i kalorii w jednej porcji.

Zdrowa granola? Pod jednym warunkiem

Jeżeli granola to nasz ulubiony sposób na śniadanie czy przekąskę do pracy, nauczymy się przygotowywać ją samemu w domu, aby uniknąć niepotrzebnych dodatków i nadmiaru cukru. Jeżeli samodzielnie przygotujemy mieszankę, możemy kontrolować zawartość poszczególnych składników. Przygotowanie domowej granoli jest bardzo proste i zajmie dosłownie kilka minut. Tutaj znajdziecie naszą propozycję, która przypadnie do gustu zwłaszcza osobom będącym na diecie. Następnym razem, gdy staniecie prze wyborem kupienia gotowego produktu, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.