Pięć prostych ćwiczeń plyometrycznych. Trening skocznościowy poprawi szybkość i kondycję

Ćwiczenia plyometryczne, takie jak skoki na skrzynię czy burpees, to przepustka do świetnej kondycji. Trening nie tylko pomoże zbudować siłę, lecz także poprawi szybkość i zwinność.

Podczas ćwiczeń plyometrycznych mięśnie na zmianę rozciągają się i kurczą w szybkich tempie. Między innymi dlatego taki rodzaj treningu zalicza się do intensywnych zajęć. Oprócz zwiększonej pracy mięśni, ćwiczenia z tego zakresu wpływają na podniesienie tętna i szybsze spalanie kalorii.

Zobacz wideo Anna Lewandowska podzieliła się szybkim intensywnym treningiem

Pięć ćwiczeń plyometrycznych na wzmocnienie kondycji

Trening wymaga niewielkiego zaopatrzenia; aby wykonać wszystkie pozycje potrzebujemy matę treningową oraz skrzynię lub porządne stabilne podwyższenie, którym mogą być na przykład schody. Każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy, odpoczywając między przejściem do następnego około trzydziestu sekund. Wykonaj dwie serie treningu.

Ćwiczenie pierwsze

Stań przed skrzynią lub schodami w niewielkim rozkroku. Następnie weź zamach rękami, zegnij kolana i wyskocz w górę tak, aby wylądować na podeście w pozycji przysiadu. Wtedy wyprostuj się, następnie zejdź tyłem ze stopnia, odstawiając najpierw jedną, potem drugą nogę.

Ćwiczenie drugie

Przyjmij pozycję deski na wyprostowanych rękach, a potem wyskocz nogami do przodu tak, by od razu przejść do pozycji kucania. Skokiem wróć do pozycji wysokiej deski. Powtórz 10 razy.

Ćwiczenie trzecie

Oprzyj ręce o skrzynię lub stabilny stołek, w taki sposób, aby pochylić tułów do przodu. Odbij się obiema stopami od ziemi i przeskocz nad skrzynią. Wykonaj 20 takich skoków, po 10 na każdą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Zejdź ponownie do pozycji deski na wyprostowanych rękach. Następnie szybkim ruchem przyciągnij lewe kolano do prawego łokcia, a następnie przeskocz nogami i przyciągnij prawe kolano do lewego łokcia. Dolicz do 20 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Stań na prostych nogach, pochyl tułów lekko do przodu. Przeskocz w bok na prawą stopę, lewą stopę unosząc w powietrzu i przyciągając do prawego kolana. Następnie skocz w lewy bok, tym razem lądując na lewej stopie, prawą zakładając za lewe kolano. Na każdą stronię wykonaj 10 powtórzeń. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA