Chcesz się pozbyć nadprogramowej tkanki tłuszczowej z dolnej części brzucha? Wykonuj te ćwiczenia

Dolna część brzucha wydaje się być dość trudna do wyćwiczenia. Rzeczywiście, spalanie tłuszczu z tego miejsca może zająć nieco więcej czasu. Te ćwiczenia pomogą szybko zauważyć znaczną różnicę w naszym wyglądzie.

Podczas treningu wiele czasu poświęcamy na wyćwiczenie wymarzonego płaskiego brzucha. Wiele pozycji skupia się na mięśniach prostych i poprzecznych. W jaki sposób możemy wytrenować dolny odcinek brzucha? Według ekspertów, którzy współpracują z magazynem "Poosh", wystarczy, że włączymy do planu pięć specjalnych ćwiczeń.

Pięć ćwiczeń na spalanie tkanki tłuszczowej z dolej części brzucha

Każdą z poniższych pozycji można dodatkowo modyfikować poprzez podniesienie jednej nogi w górę, rotacji ciała czy zginając kolana. Jak wygląda plan treningowy, który pomoże nam cieszyć się kilka tygodni później płaskim brzuchem?

Krążenia nogami

Połóż się  na plecach z rękami umieszczonymi pod pośladkami. Rozpocznij ruch, unosząc nogi nad biodra i przyciągając pępek do podłogi. Opuść nogi do pozycji, w której możesz zachować kontrolę nad rdzeniem podczas ruchu nóg; im niżej nogi, tym większe wyzwanie i lepszy efekt końcowy. Zegnij palce u nóg w kierunku kolan, aby upewnić się, że nogi pozostają zgięte, gdy zaczniesz wykonywać nimi okręgi. Zataczaj nogami koła, zaczynając od przywodzenia lub odsuwając nogi od siebie, a następnie krążeniem w dół i z powrotem na górę. Jeśli chcesz uczynić ten ruch trudniejszym, wyciągnij ręce nad głowę. Zrób 20 powtórzeń.

Nożyce

To kolejne ćwiczenie na brzuch, które wykonamy w pozycji leżącej na wznak. Zacznij od leżenia płasko na plecach, wyciągając ręce i nogi prosto do sufitu. Powoli opuść ręce i nogi (wyprostowane ręce umieść za głową, nogi wyprostowane przed sobą), utrzymując dolną część pleców w kontakcie z podłogą. Jeśli czujesz napięcie w dolnej części pleców, zszedłeś za nisko. Zegnij palce u nóg w kierunku kolan i opuść każdą nogę pojedynczo, naprzemiennie wykonując 20 powtórzeń na stronę. 

Rowerek 

Choć jest to ćwiczenie skupione na brzuchu, doskonale zadziała na cały rdzeń. Połóż się na plecach i wyciągnij proste nogi do sufitu, a dłonie umieść za głową. Powoli opuść nogi do połowy na podłogę, jednocześnie utrzymując dolną część pleców w kontakcie z podłogą. Oderwij łopatki od ziemi i skrzyżuj prawy łokieć z lewym kolanem, podciągając lewą nogę w kierunku klatki piersiowej. Zrób 20 powtórzeń na każdą stronę.

Scyzoryk

Usiądź na krawędzi ławki, stolika do kawy lub krzesła i przenieś ciężar ciała na górną część pośladków, trzymając się krawędzi ławki. Podnieś kolana w kierunku klatki piersiowej, a następnie wyprostuj nogi, zginając palce w kierunku kolan. Opuść nogi i odchyl tułów do tyłu z tą samą prędkością i unieś obie nogi z powrotem do góry. Kluczem do tego ruchu jest zawsze myślenie o tylnej rotacji biodra i mocnym ściskaniu rdzenia u góry, gdy nogi unoszą się, aby spotkać się z górną częścią ciała. Zapewni to kontrolę, tak aby dolna część pleców nie wygięła się zbytnio i pomoże utrzymać właściwą technikę. Zrób 15 powtórzeń.

Brzuszki na ławce

Usiądź na ławce i wyprostuj nogi, opierając pięty o podłoże. Ręce umieść za głową i lekko się odchyl plecy do tyłu. Jednym ruchem przyciągnij do siebie tułów i nogi, uginając je w kolanach i przyciągając do klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej, prostując i opuszczając nogi na ziemię, a plecy odchylając do tyłu. Zrób 10 powtórzeń. 

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.