Marzysz o płaskim brzuchu? Zacznij trenować w domu! Dzięki tym ćwiczeniom bez sprzętu wyrzeźbisz mięśnie

Czas spędzony w domu możemy wykorzystać na efektywne regularne treningi. Te cztery ćwiczenia skupiają się na mięśniach brzucha - pierwsze efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Aktywny wypoczynek pomoże nam w przygotowaniu figury przed urlopem. Mięśnie brzucha można bez problemu wyćwiczyć samodzielnie w domu - niektóre treningi wykonasz nawet bez żadnego sprzętu. Zależy ci na płaskim brzuchu, ale nie posiadasz w domu ciężarków? Nic straconego! Postaw na te ćwiczenia.

 

Cztery ćwiczenia na płaski brzuch - oto plan treningowy

Inspirujący trening znalazłyśmy na Instagramie Hanny Oeberg, która codziennie dzieli się motywującymi do ćwiczeń wpisami. Tym razem trenerka skupiła się na wzmocnieniu mięśni brzucha w domowych warunkach - potrzebujemy jedynie kawałek wolnej przestrzeni i maty lub wygodnego ręcznika. Każdą z poniższych pozycji wykonujemy w trzech seriach i podanej liczbie powtórzeń.

Cocoons (15 powtórzeń)

Połóż się na plecach na macie, następnie wyprostuj nogi, a proste w łokciach ręce umieść nad głową. Ruch polega na jednoczesnym lekkim uniesieniu głowy z podłoża, zgięciu nóg w kolanach i podciągnięciu ich do klatki piersiowej oraz objęciu nóg rękami. Następnie prostujemy nogi, a ręce wracają nad głowę.

Rowerek z wyprostowaniem nogi (10 powtórzeń na każdą stronę)

Pozostajemy w leżeniu plecami na macie. Ręce uginamy w łokciach, dłonie umieszczamy pod głową. Następnie staramy się dotknąć łokciem do kolana znajdującego się po przeciwnej stronie ciała. Kolejnym elementem jest wyprostowanie ugiętej w kolanie nogi w górę i próba dotknięcia dłonią do palców u stóp. Wracamy do pozycji wyjściowej i zmieniamy strony.

V-sit (po 10 powtórzeń na każdą nogę)

Siadamy na macie, łączymy ze sobą stopy i kolana i unosimy nogi w górę, tak aby kolana były proste. Dłonie umieszczamy przy pośladkach, a następnie pochylamy plecy lekko do tyłu. Ćwiczenie polega na naprzemiennym prostowaniu w górę nóg, przy mocnym napinaniu mięśni brzucha.

Plank z dotykaniem do palców u stóp (po 10 powtórzeń na każdą stronę)

Przyjmujemy pozycję psa z głową w dół, a następnie staramy się dotknąć jedną dłonią do palców u stopy znajdującej się po przeciwnej stronie ciała. Wtedy wracamy do pozycji wyjściowej i pochylamy ciało tak, aby przyjąć pozycję deski. Następnie powtarzamy kroki zmieniając rękę i nogę.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.