Ten napój składa się z wody i wielu dodatków wspierających odchudzanie. Jak go przygotować?

Picie wody niesie za sobą wiele korzyści dla sylwetki. Co do niej dodać, aby odchudzanie było jeszcze skuteczniejsze?

Woda nie jest wprawdzie magiczną pigułką odchudzającą, ale odpowiednie nawodnienie korzystnie wpływa zarówno na proces odchudzania, jak i efekt końcowy. Dlaczego więc nie dodać do szklanki wody składników, które nie tylko poprawiają smak, ale też mają wiele dodatkowych zalet?

Zobacz wideo Co ma większą objętość? Lód czy woda? [Pracownia Bronka]

Z czym najlepiej pić wodę?

Już samo picie wody może zdziałać cuda, jednak warto wzbogacić ją o inne składniki, które wyróżniają się właściwościami odchudzającymi i detoksykującymi. Dodatki do wody nie tylko dobrze smakują i zapobiegają nudzie, ale również doskonale wpływają na organizm.

Składniki wody odchudzająco-detoksykującej

  • Woda

Woda to najważniejszy składnik. Jest niezbędna zarówno do życia, jak i odchudzania. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia przyspiesza metabolizm, pomaga w trawieniu, doskonale wypełnia żołądek i nie zawiera kalorii.

  • Limonka i cytryna

Sok z tych cytrusów wspomaga metabolizm, wspiera trawienie i łagodzi wzdęcia. Limonka i cytryna mają właściwości podobne do naszych własnych enzymów trawiennych.

  • Imbir 

Korzyści płynące z zażywania imbiru są nieograniczone. Imbir łagodzi dolegliwości żołądkowe, naturalnie hamuje apetyt i może pomóc w spalaniu tłuszczu.

  • Pomarańcze

Pomarańcze zawierają witaminę C, a obecne w nich karotenoidy i flawonoidy pomagają eliminować toksyny zalegające w organizmie.

  • Mięta

Liście świeżej mięty stymulują enzymy trawienne, łagodzą bóle żołądka, pomagają w trawieniu, a także świetnie smakują i doskonale odświeżają.

  • Ogórek

Ogórki zawierają dużo witaminy A (przeciwutleniacze), witaminy C i B. Zawierają bardzo niewiele kalorii i oczyszczają organizm z toksyn. Ponadto elektrolity w ogórkach mogą zmniejszać retencję wody.

Więcej o:
Copyright © Agora SA