Jak szybko schudnąć i utrzymać ten efekt? Zwróć uwagę na kilka niezbędnych czynników
Trwała utrata wagi wymaga czasu. Zrzucenie nawet jednego kilograma wiąże się ze zmianą stylu życia. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na podstawową przemianę materii, masę początkową, ilość snu i wiele innych czynników.
Kluczem do utraty masy ciała jest racjonalne podejście. Nie jest sztuką schudnąć szybko, prawdziwy wyczyn to utrzymanie wagi. Restrykcyjne diety nie sprawdzą się na dłuższą metę, a drastyczne chudnięcie prawdopodobnie skończy się efektem jojo.
Aby naprawdę zrzucić zbędne kilogramy, należy pamiętać o kilku ważnych faktach
Utrata wody
Mniejsza liczba kilogramów nie zawsze wiąże się z osiąganiem wyznaczonego celu. Jeśli zauważysz szybki spadek wagi na początku swojej drogi, powodem może być utrata wody. Taki efekt dają dostępne na rynku herbatki wyszczuplające. Rzeczywiście może wydawać się, że chudniesz w oczach, ale woda wraca równie szybko, co schodzi. Wolniejsza utrata wagi jest lepsza, ponieważ najczęściej świadczy o tym, że ciało pozbywa się tłuszczu.
Deficyt kalorii
Jeśli poważnie myślisz o zrzuceniu wagi, musisz skupić się przede wszystkim na deficycie kalorycznym. Należy wziąć pod uwagę masę mięśniową i ilość kalorii spalanych w spoczynku i obliczyć, ile kalorii trzeba by spożyć w ciągu dnia, aby chudnąć w zdrowy sposób. Ta liczba plus kalorie stracone podczas treningu po odjęciu 500 kcal stanowi twój deficyt.
Masa mięśniowa
Podobnie jak w przypadku wody, jeśli skupiamy się głównie na diecie, możemy tracić mięśnie zamiast tłuszczu, dlatego tak ważne jest wprowadzenie aktywności fizycznej w celu ćwiczenia siły. Mięśnie spalają kalorie, dlatego dodanie obciążeń do treningu może pomóc ci schudnąć.
Dobry sen
Niewłaściwe nawyki związane ze snem mogą negatywnie wpłynąć na efekt odchudzania. Zła jakość i nieodpowiednia ilość snu nie sprzyjają utracie wagi. Ponadto osoby, które są zmęczone w ciągu dnia, chętniej sięgają po węglowodany, by uzupełnić potrzebną energię. To często powoduje przekroczenie wyznaczonej liczby kalorii i niweluje starania.
Stres
Częste wystawianie organizmu na sytuacje stresowe sprzyja wydzielaniu kortyzolu, którego nadmiar sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Osoby zestresowane częściej podjadają, by radzić sobie z codziennymi trudnościami i zapewnić sobie chwilę zapomnienia. Ciało w długotrwałym stresie nie pozwoli ci schudnąć zgodnie z planem. Chcąc uzyskać wymarzone ciało, zadbaj o spokój ducha.
-
Kate Winslet wspomina falę krytyki po premierze "Titanica". "Pisali, że gdybym tylko zrzuciła dwa kilo, Leo zmieściłby się na tratwie"
-
Dwa szybkie pomysły na dietetyczny obiad wg Anny Lewandowskiej. Pysznie i prosto
-
Aneta Kręglicka opowiedziała o swojej diecie. "Nigdy nie miałam problemów z wagą, a naprawdę nie jem mało"
-
Ten wariant deski angażuje do pracy całe ciało. Jak poprawnie wykonać plank niedźwiedzi? Instrukcja krok po kroku
-
Płaski brzuch w czterech krokach. Kourtney Kardashian włącza te ćwiczenia. Mięśnie będą płonąć!
- Dwa szybkie pomysły na dietetyczny obiad wg Anny Lewandowskiej. Pysznie i prosto
- Buduje siłę poprzez wybuchowe ruchy. Poznaj trening plyometryczny dla początkujących
- Czym zastąpić ser w diecie? Oto proste przepisy na potrawy o serowym posmaku
- Edyta Litwiniuk poleca trzy ćwiczenia na uda i pośladki. "Troszkę spokojniej, co nie oznacza lżej"
- Kate Winslet wspomina falę krytyki po premierze "Titanica". "Pisali, że gdybym tylko zrzuciła dwa kilo, Leo zmieściłby się na tratwie"