Przedtreningówka to dobry start każdego treningu. Co robi przedtreningówka?

Przedtreningówka to odżywka, która zawiera składniki pobudzające organizm. Warto ją stosować przed każdym treningiem, jeśli potrzebujemy podniesienia naszej wytrzymałości i wydolności. Poznaj skutki uboczne i efekty przedtreningówki i dowiedz się, jakie suplementy diety przed ćwiczeniami wybrać.

Co to jest przedtreningówka? Co robi przedtreningówka?

Przedtreningówka to inna nazwa dla suplementów przyjmowanych przed treningiem. Celem takich środków jest pobudzenie organizmu do działania. Przedtreningówki są skomponwane z różnych innych preparatów, które pozytywnie wpływają na naszą wydolność, wytrzymałość i zatrzymują lub opóźniają zmęczenie. Takie działanie pomoże nam przeprowadzić skuteczny treningi, docelowo osiągnąć lepsze wyniki.

Warto wiedzieć, że przedtreningówki nadają się praktycznie dla każdego. Nieważne, czy dopiero zaczynasz ćwiczyć, czy jesteś już doświadczony. To doskonały motywator. Kiedy widzimy lepsze wyniki, jeszcze bardziej przykładamy się do pracy.

Zastanawiasz się, czy przedtreningówka jest wskazana na redukcji? Tak! Nie ma problemu z łączeniem suplementów diety z dietą odchudzającą. Wiele składników przedtreningówki dodatkowo pomoże ci szybciej spalić tłuszcz. A jeśli zależy ci na budowaniu masy mięśniowej, to i tu zobaczysz lepsze efekty stosując regularnie tego typu preparaty. Przedtreningówki zawierają bowiem składniki, które uwalniają tlenek azotu. A to właśnie on pomaga nam zwiększyć światło naczyń krwionośnych, a więc poprawić ukrwienie mięśni. W ten sposób nasze mięśnie stają się twardsze, większe. Niekiedy więc przedtreningówka bywa nazywana także boosterem lub pompą mięśniową.

Wszystkie te pozornie chwilowe skutki mają także odniesienie długofalowe. Mięśnie stają się lepiej ukrwione, mają więcej tlenu oraz składników odżywczych. Szybciej więc zachodzi ich regeneracja, mogą dłużej pracować. Nie dochodzi do zakwasów.

Ponadto dobra przedtreningówka podnosi także poziom koncentracji. Jesteśmy bardziej skupieni, staram się bardziej podczas treningu. Przykładamy się do techniki i nie odpuszczamy ani jednego powtórzenia. Nie tylko osiągamy lepsze wyniki, lecz także zapobiegamy ewentualnym kontuzjom i urazom.

Odżywki przedtreningowe są też świetnym „poprawiaczem”nastroju. Zawiera bowiem wiele mikroelementów, które zapewniają dobre samopoczucie i lepszą regenerację. A jeśli chcesz przede wszystkim schudnąć, poszukaj odżywek dedykowanych osobom na dietach. Takie preparaty dodatkowo jeszcze pobudzą spalanie tkanki tłuszczowej.

Przedtreningówka – skutki uboczne

Przedtreningówki są środkami bezpiecznymi i legalnymi. Kupisz je w aptekach, supermarketach, sklepach z odżywkami. Oczywiście należy stosować je zgodnie z zaleceniami producentów. W ten sposób będą działy właściwie i nie musimy obawiać się skutków ubocznych. Na pewno nie są jednak wskazane osobom, które mają problemy z sercem, ciśnieniem czy układem krążenia.

A ponadto pamiętajmy, że stosowanie przedtreningówek niezgodnie z zaleceniami może wywołać problemy ze snem, koncentracją, podniesione ciśnienie oraz przemęczenie. Częste zażywanie przedtreningówek może dodatkowo uodpornić cię na jej składniki. W takiej sytuacji zrób przynajmniej tygodniową przerwę w przyjmowaniu suplementów.

Przedtreningówka – czy warto ją stosować?

Zdecydowanie warto stosować przedtreningówki. Na pewno pomogą nam w treningach. Jednak należy to robić z głową! Koniecznie zawsze czytaj ulotkę dołączoną do preparatu i rozsądnie wybierz przedtreningówkę dla początkujących.

Przedtreningówka – jaka dla początkujących?

Zanim wybierz przedtreningówkę, zastanów się, jakich efektów oczekujesz. Jednorazowy „kop” energetycznych może nie być właściwym rozwiązaniem. Przeczytaj uważnie ulotki dołączone do opakowania. Czasem może się okazać, że wystarczy wypić podwójne espresso przed treningiem!

Suplementy diety przed ćwiczeniami – jakie wybrać?

Jakie więc wybrać suplementy diety przed ćwiczeniami? Pomyśl o odżywce białkowej, BCAA, HMB, L-karnitynie i kreatynie.

Odżywka białkowa będzie idealna zarówno dla osób, które chcą zwiększyć masę tkanki mięśniowej, jak i dla tych, którzy stawiają na spalanie tłuszczu. BCAA, czyli rozgałęzione aminokwasy, przyczyniają się do spalania. HMB natomiast to suplement, który wpływa na lepszą regenerację mięśni po wysiłku. L-karnityna z kole przyspiesza proces odchudzania i pomaga uniknąć efektu jo-jo. Kreatyna wykazuje działanie kompleksowe.  Nie tylko wpływa na wzrost masy mięśniowej, lecz także wytrzymałość i naszą siłę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.