Damska bielizna termoaktywna, czyli druga skóra na zimę. Jak ją dobrać?

Bielizna termoaktywna to nasz najlepszy przyjaciel w trakcie uprawiania sportów zimowych i treningów na świeżym powietrzu. Czym kierować się w wyborze?

Jaką funkcję pełni bielizna termoaktywna? 

Przede wszystkim pomaga utrzymać ciepło w czasie zimowych aktywności na świeżym powietrzu, gdy zajęcia fitness lub trening na siłowni schodzą na chwilę na dalszy plan. Przydaje się także późną jesienią i wczesną wiosną, kiedy temperatura na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia. Dobrze dobrana bielizna termoaktywna gwarantuje także odpowiednie odprowadzanie wilgoci w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. Sprawdza się dużo lepiej niż kilka warstw zwykłej odzieży lub przysłowiowy "gruby sweter". Bielizna termoaktywna jest zwykle wykonana ze specjalistycznych, elastycznych dzianin o różnej grubości. Specjalne konstrukcje ich włókien gwarantują szybkie wysychanie, brak szwów zwiększa komfort, podobnie jak odpowiednie rozmieszczenie stref o podwyższonym stopniu wentylacji. 

Dobrze dobrana bielizna termoaktywna gwarantuje komfort w czasie uprawiania sportów zimowych.Dobrze dobrana bielizna termoaktywna gwarantuje komfort w czasie uprawiania sportów zimowych. Pinterest

Damska bielizna termoaktywna - jaką wybrać?

Aby bielizna termoaktywna jak najlepiej spełniała swoją funkcję, musi być dobrze dobrana. W tym przypadku zdecydowanie lepiej postawić na zakupy w sklepie stacjonarnym, niż przez internet (chyba, ze producent udostępnia szczegółową tabelę rozmiarów, która pozwoli określić pasujący rozmiar). Bielizna termoaktywna powinna dobrze przylegać do ciała. Nie może być jednak zbyt mała, bo koszulka będzie irytująco podciągać się do góry, odsłaniając brzuch i nerki, a legginsy z kolei będą nam "zjeżdżać", co definitywnie pogrzebie poczucie komfortu niezbędne w czasie aktywności fizycznej. Wybierając koszulkę termoaktywną, warto zwrócić uwagę na wielkość dekoltu. Mimo, że często kusi wybór tego większego, warto w tym przypadku posłuchać zdrowego rozsądku i wybrać koszulkę pod samą szyję, bo będzie w niej znacznie cieplej. Legginsy termoaktywne powinny zapewniać swobodę ruchów, nie mogą wpijać się w ciało, szczególnie w okolicach brzucha.

Bielizna termoaktywna doskonale sprawdza się także w trakcie zimowych treningów biegowych.Bielizna termoaktywna doskonale sprawdza się także w trakcie zimowych treningów biegowych. Pinterest

Bielizna termoaktywna - opinie

Przed zakupem bielizny termoaktywnej warto poszukać opinii na temat konkretnych producentów. W internecie jest ich cała masa. Można także wybrać się do sklepu z odzieżą narciarską i snowboardową, ich sprzedawcy zwykle znają się na rzeczy i fachowo doradzą. Dobrą opinią cieszy się odzież termoaktywna oferowana przez uznanych producentów odzieży narciarskiej i snowboardowej typu Burton, Quicksilver, Roxy, użytkownicy chwalą także produkty polskich marek: Majesty, 4F, femi Stories. Rankingi popularności wśród amatorów sportów zimowych biją także produkty oferowane przez Decathlon.

Bielizna termoaktywna - kiedy zakładać?

Bielizna termoaktywna to już absolutny must have wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Na stoku próżno szukać takich zapaleńców sportów zimowych, którzy nie zaopatrzyli się w dobrej jakości termoaktywne legginsy i koszulkę. Tego typu odzież doskonale sprawdza się także u biegaczy oraz amatorów nordic walking. Bieliznę termoaktywną warto założyć także na dłuższy spacer, wycieczkę czy zabawy z dziećmi w śniegu. Nie zapominajmy o niej także wtedy, kiedy w planach mamy łyżwy! 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.