Jakie ćwiczenia na brzuch? Plan treningowy na brzuch to nie tylko brzuszki

Myślisz, że płaski brzuch to twój nieosiągalny cel? Przyznajemy, naprawdę trudno wypracować idealnie płaski brzuch, jednak nie jest to niemożliwe! Jeśli jesteś odpowiednio zmotywowana, liczyć się z długofalową pracą i wieloma wyrzeczeniami, na pewno ci się uda! Od czego zacząć? Od ułożenia planu treningowego na brzuch.

Plan treningowy na brzuch

“Płaski brzuch w siedem dni”, “Jedz tylko ten produkt, a twój brzuch będzie idealnie płaski” - też nabierasz się na takie hasła? Jeśli borykasz się od lat z nadmiarem tkanki tłuszczowej, oponka na brzuchu nieatrakcyjnie wystaje znad spodni, nie wystarczy tydzień, aby cieszyć się płaskim brzuchem. Potrzebujesz dobrze opracowanego planu treningowego na brzuch.

Plan treningowy na brzuch możesz opracować samodzielnie, ale warto skorzystać z rady i pomocy bardziej doświadczonych osób - trenerów personalnych czy dietetyków, jeśli zakładamy także ograniczenia kaloryczne.

Twój plan treningowy na brzuch nie musi być skomplikowany czy zawierać serie trudnych ćwiczeń. Wystarczy już 15 minut ćwiczeń każdego dnia albo przynajmniej trzy razy w tygodniu. Ćwicząc codziennie, efekty zobaczymy szybciej. Jednak trening trzy razy w tygodniu będzie na pewno znacznie bezpieczniejszy i zdrowszy dla naszego organizmu.

Ćwiczenia na brzuch - liczy się jakość, a nie ilość

Ćwiczenia na brzuch musisz wykonywać solidnie. Nawet jeśli to tylko “dodatek” do twojego treningu, musisz być maksymalnie skoncentrowany na technice. A tak często zdarza się na przykład podczas zajęć zorganizowanych w fitness klubach. W grafikach znajdziemy zajęcia na przykład ABT plus brzuch albo tabata plus brzuch. Po intensywnych ćwiczeniach (w przypadku pierwszego rodzaju zajęć na nogi i pośladki, w przypadku drugiego, ogólnorozwojowych) następuje część treningu skupiona wyłącznie na mięśniach brzucha.

Nawet jeśli ćwiczenia na brzuch wykonujemy pod koniec intensywnego wysiłku, jako dodatek, uzupełnienie, musimy pamiętać, że liczy się jakość, a nie ilość. Technika jest szalenie ważna.

Ćwiczenia na płaski brzuch a dieta

Dieta na płaski brzuch jest nie tylko świetnym uzupełnieniem ćwiczeń na płaski brzuch, lecz przede wszystkim elementem sprawczym. Dzięki temu, co i jak jemy, możemy wpłynąć na efektywność ćwiczeń na płaski brzuch.

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, pamiętaj o odpowiedniej podaży białka w diecie. Nie zapominaj o zdrowych tłuszczach i witaminach. Spożywaj wyłącznie produkty naturalne, unikaj tych przetworzonych. Wyklucz z diety alkohol, napoje gazowane, soki dosładzane.

Ćwiczenia na płaski brzuch powinny iść w parze z racjonalną, dobrze zbilansowaną dietą. Nie masz czasu gotować? Pomyśl o cateringu dietetycznym. Ważne, aby spożywać pięć posiłków dziennie o stałych porach.

Jak schudnąć z brzucha? Ćwiczenia

Wszystkie ćwiczenia na płaski brzuch wykonuj w obwodach. Pamiętaj, aby zrobić przynajmniej trzy obwodu. Każde z ćwiczeń powtórz 12-15 razy. Między jedną a drugą serią rób przerwy, nie powinny być one dłuższe niż minuta. Poniżej znajdziesz przykłady ćwiczeń na płaski brzuch.

Jak schudnąć z brzucha? Ćwiczenie nr 1

Unoszenie miednicy w leżeniu bocznym. Połóż się bokiem na macie lub dywanie. Ręką podeprzyj głowę. Pilnuj, aby nogi tworzyły linię prostą z tułowiem. Obciągnij stopy. Zacznij podnosić biodra i miednicę w górę. Cały ciężar przełóż na rękę i stopy. Wykonaj 12 powtórzeń, odpocznij, powtórz ćwiczenie.

Jak schudnąć z brzucha? Ćwiczenie nr 2

Skłony tułowia nogami w górze. Połóż się na plecach. Zegnij kolana. Podnieść nogi do góry. Staraj się trzymać je prosto. Stopy skieruj do sufitu. Zacznij robić brzuszki. Nie musisz dochodzi do samej góry, wystarczą porządne spięcia brzucha. Wykonaj 15 powtórzeń, odpocznij, zrób kolejne dwie serie.

Jak schudnąć z brzucha? Ćwiczenie nr 3

Brzuszki skośne. Zostań w leżeniu na plecach. Ugnij kolana. Ręce przełóż za głowę. Zrób koszyczek z dłoni. Zacznij robić skośne brzuszki. Kieruj się raz do jednego kolana, raz do drugiego. Wykonaj 14 spięć brzucha, odpocznij, powtórz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.