Jak wysmuklić brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Każdy marzy o szczupłym, pięknie wyrzeźbionym brzuchu. Czy trudno to osiągnąć? Tak. Zdecydowanie wypracowanie mięśni brzucha nie należy do łatwych zadań. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych! Jak wysmuklić brzuch? Przedstawiamy trening na szczupły brzuch.

Jak wysmuklić brzuch?

Zastanawiasz się, jak wysmuklić brzuch? Odpowiedź może być tylko jedna - potrzebujesz skutecznego treningu na mięśnie brzucha. To w końcu jedna z najbardziej problematycznych sfer ciała człowieka. Tkanka tłuszczowa odkłada się tu szybko i łatwo. A na dodatek bardzo trudno ją spalić. Potrzeba wielu godzin treningu na smukły brzuch, aby osiągnąć sukces. Jednak nic nie jest niemożliwe. Trening na szczupły brzuch może być skuteczny i nawet po dwóch, trzech tygodniach zauważysz różnicę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady, wskazówki i pomysły na efektywny trening na szczupły brzuch.

Najlepszy trening na brzuch (w punktach)

Cardio to niezawodny trening na mięśnie brzucha
Chcesz szybko zobaczyć efekty? Postaw na cardio. Oprócz zrzucenia tkanki tłuszczowej z brzucha, zaskoczy cię jeszcze jedna rzecz. Pozbędziesz się niechcianych kilogramów. Systematyczne wykonywanie tego treningu poskutkuje także znacząca poprawą kondycji oraz wzmocnieniem mięśni.
Cardio to na przykład bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach. Możesz też ćwiczyć na orbitreku czy wioślarzu. To nie dla ciebie? Wolisz zajęcia w grupach? Cardio to także zajęcia typu zumba, które są dostępne w wielu fitness klubach.

Brzuszki to niezawodny pomysł na trening na szczupły brzuch
Brzuszki to ćwiczenie, które zna każdy. Robimy je na lekcjach wychowania fizycznego od najmłodszych lat. To cudowny trening na smukły brzuchy. Tradycyjne brzuszki polegają na unoszeniu i opuszczaniu tułowia w leżeniu na plecach. Skupiamy się na spięciu mięśni brzucha. Jak wykonać je poprawnie? Musimy pamiętać o oddechu. Kiedy unosisz tułów w górę, wydychaj powietrze. Wdech rób, gdy wracasz do pozycji startowej. Napinaj świadomie brzuch. Pamiętaj, aby nie ciągnąć ruchu rękoma. Wszystko wychodzi z mięśni brzucha. Inaczej możesz nabawić się kontuzji ramion, szyi czy po prostu wywołać niepotrzebny ból. Aby zwiększyć intensywność wykonywanych ćwiczeń, nogi warto unieść tak, aby między podudziem, a udami był kąt prosty. Łydki powinny znajdować się ustawione równoległe do podłoża. Z takiej pozycji wyjściowej możesz zacząć wykonywać brzuszki.

3. Rowerek to doskonały trening mięśni brzucha
Rowerek jest doskonałym ćwiczeniem ogólnorozwojowym. Jednak przede wszystkim rewelacyjnie spala tkankę tłuszczową z brzucha i pozbywamy się dzięki nim nieatrakcyjnych boczków. Ważna jest jednak technika ćwiczenia.
Na początek połóż się na plecach. Unieś nogi pod kątem prostym – tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Ręce załóż za głowę, a łokcie rozchyl w maksymalnym zakresie ruchu. W szybkim tempie podciągaj raz jedno, raz drugie kolano do klatki piersiowej. Tułów powinien być w górze. Dotykaj łokciem przeciwległego kolana.

4. Deska obowiązkowy element treningu na szczupły brzuch
Kolejnym ćwiczeniem, które musi znaleźć się w twoim treningu jest deska. To ćwiczenie nie tylko wyrzeźbi brzuch, lecz wpłynie na całą postawę ciała. Tu także liczy się technika! W pozycji klęku podpartego, oprzyj się na przedramionach. Zegnij ręce w łokciach pod kątem prostym. Barki ustaw nad łokciami. Opierając się na palcach stóp, unieś tułów. Napnij mocno mięśnie brzucha. Nie unoś pośladków do góry ani nie wyginaj w dół odcinka lędźwiowego. Zatrzymaj pozycję na 10-20 sekund. Rozluźnij i powtórz ćwiczenie

5. Trening interwałowy pomocny w treningu na mięśnie brzucha
Trening interwałowy sprawdzi się jako forma ćwiczeń na brzuch. Przypomnijmy, że trening interwałowy polega na zmiennej intensywności ćwiczeń. Zmienne tempo zapewnia szybsze spalanie tłuszczu. A o to nam chodzi! Wystarczy połączyć interwały z cardio i sukces murowany. Jeśli na przykład biegasz, zacznij to robić w interwałowych odcinkach. Biegaj naprzemiennie sprintem i truchtem. To naprawdę działa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.