Jak schudnąć 10 kg w tydzień?

Czy możliwe jest schudnięcie aż 10 kg w zaledwie jeden tydzień? Na dodatek bez drakońskiej diety? Trenerzy przekonują, że tak, o ile ostro weźmiemy się za treningi i będziemy wykonywać regularnie odpowiednie ćwiczenia odchudzające. Jakie ćwiczenia na odchudzanie przyniosą efekty w tak krótkim czasie?

Ekstremalne odchudzanie nie dla każdego


Nie każdemu z nas uda się osiągnąć tak imponujący rezultat i stracić 10 kg w jeden tydzień. Niemniej nawet utrata 5-6 kg w 7 dni będzie zadowalającym rezultatem, zwłaszcza przed ważnym dla nas wydarzeniem - ślubem, przyjęciem, wakacjami w ciepłych krajach itd. Zatem, jak schudnąć 10 kg w tydzień? Oznacza to utratę prawie 1,5 kg dziennie, co jest możliwe, jeśli będziemy ściśle trzymać się zaleceń ekspertów.
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że takie tempo odchudzania sprawia, iż ćwicząc, tracimy nie tylko tłuszcz. Z naszego ciała ubywa również duża ilość wody. Cierpią na tym częściowo nasze mięśnie, dlatego spadnie ich masa, a wraz z nią będziemy odczuwać charakterystyczne bóle mięśniowe.

Jakie ćwiczenia odchudzające stosować?


Wysiłek fizyczny jest niezbędny do tego, aby zrzucić sporą ilość masy ciała w krótkim czasie. Ćwiczenia na odchudzanie możemy wykonywać na siłowni pod okiem trenerów, albo wybrać ćwiczenia odchudzające w domu - jak nam wygodnie. Nie każdy ma czas na regularne wizyty na siłowni. Trzeba na pewno wykazać się systematycznością i samozaparciem, aby szybko schudnąć.
Przygotujmy się więc, że treningi potrwają co najmniej godzinę dziennie. Muszą obejmować ćwiczenia na odchudzanie siłowe i aerobowe, przeplatane ze sobą, które będą zmuszać do pracy wszystkie mięśnie naszego ciała.
Przykładowy trening może wyglądać w następujący sposób:
• pół godziny truchtu rano, w postaci treningu aerobowego,
• godzinne ćwiczenia odchudzające na siłowni (trening obwodowy), wczesnym popołudniem, obejmujący pompki, przysiady, podciąganie, martwy ciąg itp.,
• wieczorne godzinne bieganie interwałowe lub godzinne pływanie na basenie, z dużą intensywnością wykonywania ćwiczeń.

Jak schudnąć bez diety?


Wiele osób chciałoby wiedzieć, jak schudnąć 10 kg w tydzień najlepiej bez konieczności stosowania jakiejkolwiek diety. Niemniej pewne modyfikacje w codziennym jadłospisie nie tylko przyspieszą uzyskiwanie pozytywnych rezultatów regularnych ćwiczeń na odchudzanie, ale jeszcze sprawią, że będziemy chudnąć szybciej i na dłużej. Najlepiej stosować dietę 1000 kalorii, w której będzie dużo warzyw - surowych i w postaci soków, a także pełnoziarniste produkty i białko. Należy wykluczyć z menu sól, smażone produkty i wszelkie fast foody. W dłuższym okresie taka dieta nie jest korzystna dla naszego organizmu, ponieważ zaburza gospodarkę potasowo-sodową, dlatego należy ją stosować tylko np. przez tydzień, co pozwoli na pozbycie się z nadmiaru wody z organizmu.
Trzeba mieć świadomość, że można schudnąć 10 kg w tydzień, ale jeśli chudnięcie rozumiane jest jako utrata na wadze. Natomiast nie jest prawdopodobne, aby w tak krótkim czasie spalić 10 kg tłuszczu, chyba że jest się skrajnie otyłym i nagle przejdzie się na restrykcyjną dietę oraz zacznie się ćwiczyć.

Kiedyś ważyła ponad 100 kg. Do ślubu postanowiła schudnąć. Udało się jej! Zobaczcie niesamowitą metamorfozę [FITNEWS]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.