Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? A jak schudnąć 10 kg w 6 miesięcy? Plan treningowy i jadłospis

Wakacje coraz bliżej, czasu coraz mniej. Zastanawiasz się, jak schudnąć 10 kg i zaskoczyć wszystkich smukłą, wyrzeźbioną sylwetką? Podpowiadamy. Oczywiście najlepiej wybrać plan treningowy, który pozwoli nam schudnąć 10 kg długoterminowo, bez efektu jo-jo. Jednak nawet w 30 dni możemy schudnąć 10 kg. Jak to zrobić?

Jak schudnąć 10 kg w 30 dni?

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? To naprawdę wyzwanie! Nie ukrywajmy, bardzo trudne. Na dodatek nie do końca zdrowe i już na pewno niewskazane przez dietetyków i trenerów personalnych. Najzdrowszym ubytkiem masy jest 0,5-1 kg tygodniowo. To czas, podczas którego nasz organizm świetnie poradzi się z niedostatkiem kalorycznym, nie dopuścimy do żadnych niedoborów minerałów czy witamin. Jeśli tylko nie goni nas czas, wybierzmy zdrowszą opcję!

Jednak gdy zbliża się wyjazd na urlop albo ważna impreza, a my wciąż mamy do zrzucenia 10 kg, możemy nieco przyspieszyć ubytek masy. Oczywiście wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami. Przede wszystkim musimy jeszcze bardziej restrykcyjnie podejść do naszej diety. Zdecydowanie powinniśmy ograniczyć kalorii, na przykład o kolejnych 400-500 kcal dziennie. Jeśli byłeś przykładowo na diecie 1800 kcal dziennie, spróbuj jeść 1400. To duża różnica, którą odczujesz na wadze.

Ponadto wprowadź częstsze, bardziej intensywne treningi. Jeśli ćwiczyłeś dwa razy w tygodni, zacznij ćwiczyć cztery razy. Oczywiście jeśli masz już jakieś doświadczenie treningowe. Osoba nie doświadczona nie powinna tyle ćwiczyć. Ponadto wybieraj treningi cardio, które spalają tłuszcz.

Takie drobne modyfikacje powinny pomóc ci zrzucić 10 kg w miesiąc. Pamiętaj jednak, że lepiej wybrać zdrowszą alternatywę – na przykład półroczną.  Zastanówmy się więc, jak schudnąć 10 kg w 6 miesięcy?

Jak schudnąć 10 kg w 6 miesięcy?

Pół roku to naprawdę sporo czasu. Nie musisz stosować restrykcyjnej diety czy wprowadzać morderczych treningów kilka razy w tygodniu. Oczywiście koniecznie prowadź zdrowy styl życia – odżywiaj się zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, ćwicz dwa-trzy razy w tygodniu, postaw na zdrowe nawyki. Jednak w tak długim okresie zmiany nie muszą być spektakularne, sprawdzi się metoda małych kroczków.

Przykładowo, wyklucz z diety cukier i słodycze. Nie jedz nic słodkiego, jeśli musisz posłodzić herbatę czy potrawę, używaj zamienników. Sprawdzi się ksylitol czy syrop z agawy. Ponadto dużo pij wody. Minimum dwa litry płynów dziennie. Wprowadź także zdrowe nawyki do swojego życia. Zacznij chodzić po schodach zamiast jeździć windą. Ponadto zostaw samochód w garażu i przesiądź się na rower lub do komunikacji miejskiej. Możesz też więcej spacerować. Pamiętaj, aby nie podjadać między posiłkami. Jedz często – pięć, a nawet sześć razy dziennie – ale małe porcje. Śniadanie spożywaj najpóźniej godzinę po przebudzeniu, natomiast kolację przynajmniej dwie godziny przed pójściem spać. Takie drobiazgi pomogą ci zmienić życie i odmienić sylwetkę.

Jak schudnąć 10 kg bez ćwiczeń?

Co ciekawe, wciąż jednym z częściej zadawanych pytań w gabinetach dietetyków jest to o to, jak schudnąć 10 kg bez ćwiczeń? Niestety nie da się skutecznie – czyli długofalowo – zrzucić 10 kg bez ćwiczeń. Nawet jeśli waga pokaże 10 kg mniej, to nasze ciało będzie obwisłe. Straci dawną jędrność. Ćwiczenia są konieczne. Mogą być jednak przyjemne. Szczególnie jeśli zamiast siłowni wybierzesz się na łyżwy lub rolki z całą rodziną.

Jak schudnąć 10 kg? Plan treningowy

Bardzo ważne jest opracowanie planu treningowego, gdy chcemy schudnąć 10 kg w krótkim czasie. Pamiętaj, by w planie treningowym notować wszystko. Muszą się tam znaleźć informacje zarówno na temat tego, co jedliśmy, jak także liczba powtórzeń danego ćwiczenia. Notes treningowy powinien być nieodłącznym elementem naszego życia.

Jak schudnąć 10 kg? Przykładowy jadłospis

Poniżej znajdziesz przykładowe, jednodniowe menu dla osoby na diecie, która ma pomóc schudnąć 10 kg:

  • I śniadanie – jogurt naturalny i omlet z trzech jajek;
  • II śniadanie – garść orzechów i banan;
  • Obiad – zupa-krem z pieczonej marchewki z grzankami z pieczywa pełnoziarnistego;
  • Podwieczorek – budyń jaglany;
  • Kolacja – sałatka z ciecierzycą, tuńczykiem i awokado.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.