Dieta 1000 kcal to dobry pomysł na utratę zbędnych kilogramów? Ile można schudnąć na diecie 1000 kcal?

Dieta 1000 kcal daje wręcz błyskawiczne efekty. To duże ograniczenie spożywanych dziennie kalorii, szczególnie dla osób, które wcześniej nie przykładały uwagi do swojego żywienia. Odpowiadając na pytanie, "ile schudnę na diecie 1000 kcal", informujemy - nawet dwa kilogramy w ciągu tygodnia! Dowiedz się więcej o diecie 1000 kcal. Jak powinien wyglądać przykładowy jadłospis?

Dieta 1000 kcal, czyli świetny pomysł na szybką redukcję wagi

Dieta 1000 kcal sprawdzi się, jeśli zależy nam na błyskawicznej utracie zbędnych kilogramów. Jest to jednak dieta bardzo restrykcyjna, często wiąże się po prostu z głodem! Nie jest to jednak głodówka. Dostarczamy organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin. Jemy regularnie. Jednak nasze posiłki są okrojone z kalorii. Możemy więc odczuwać głód. Szczególnie w pierwszych dniach diety.

Musimy pamiętać o właściwym zbilansowaniu diety. Warto ułożyć jadłospis diety 1000 kcal we współpracy z dietetykiem. Tak niskokaloryczne diety są bardzo zdradliwe. Musimy pilnować urozmaiconych posiłków, nie powtarzać tych samych dań. Inaczej łatwo wpaść w pułapkę i niestety doprowadzić do niedoborów w organizmie.

Dieta 1000 kalorii - ile schudnę?

“Ile schudnę?” - to bardzo częste pytanie, kiedy rozważamy dietę 1000 kcal. Schudniemy na pewno, ile zależy od naszych uwarunkowań. Jednak przyjmuje się, że na diecie 1000 kcal można schudnąć około 1-1,5 kg w ciągu tygodnia. W miesiąc można schudnąć nawet 7-8 kg! To naprawdę dużo. Należy też pamiętać, że takie szybkie odchudzanie nie jest wskazane dla wszystkich i może być niezdrowe. Dieta 1000 kcal wywołuje spadek tempa metabolizmu i utratę masy mięśniowej. W ten sposób organizm zużywa mniej kalorii na wszystkie procesy życiowe i codzienne czynności.

Co jeść na diecie 1000 kalorii?

Aby nie dopuścić do maksymalnego spowolnienia przemiany materii, powinniśmy spożywać produkty, które ją przyspieszają. W jadłospisie diety 1000 kcal powinny się więc znaleźć takie produkty jak: soki wyciśnięte ze świeżych owoców, siemię lniane, pestki słonecznika, pestki dyni, naturalny jogurt, świeży ananas. Powinniśmy pić dużo wody mineralnej, herbatki i napary ziołowe, a do koktajli dodawać imbir oraz natkę pietruszki. Najważniejsze podczas diety jest to, aby nie zapominać o spożywaniu dużej ilości wody.

Aby pozbyć się uczucia głodu, warto spożywać produkty o tak zwanej niskiej gęstości energetycznej. Mało kalorii w dużej objętości dania sprawi, że będziemy myśleć, że najedliśmy się jak zawsze. Wśród takich produktów warto wymienić chudy nabiał, zupy warzywne i produkty pełnoziarniste bogate w błonnik.

Jak nie przytyć po diecie 1000 kalorii?

A jak nie przytyć po diecie 1000 kalorii? To nie takie łatwe zadanie. Wszak, gdy wrócimy do normalnego żywienia, naturalną rzeczą będzie wyższa kaloryczność dań. Aby uniknąć efektu jo-jo, koniecznie stopniowo przechodź do normalnej diety. Powoli zwiększaj kaloryczność posiłków. Pilnuj zdrowych zasad żywienia i już zawsze unikaj wszystkich niezdrowych produktów. Poniżej znajdziesz przykładowy dwudniowy jadłospis diety 1000 kalorii.

Dieta 1000 kalorii - jadłospis

Pamiętaj, aby codzienny jadłospis diety 1000 kalorii rozpisać według takiej kaloryczności: śniadanie - 200 kcal, II śniadanie 150 kcal, obiad 350 kcal, podwieczorek - 100 kcal, kolacja - 200 kcal. Przykładowy jadłospis diety 1000 kalorii:

Dzień I

Śniadanie - jedna kromka pełnoziarnistego pieczywa, jeden plaster chudego białego sera, jeden plaster pomidora

II śniadanie - dwa nieduże kiwi

Obiad - około 100 g pieczonej piersi indyka, sałatka warzywna bez sosu, ewentualnie z łyżką oliwy z oliwek

Podwieczorek - jabłko

Kolacja - sałatka z tuńczykiem, serkiem wiejskim, ogórkiem, cebulą

Dzień II

Śniadanie - kromka pieczywa pełnoziarnistego, plaster chudej wędliny, 150 ml świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego

II śniadanie - jogurt naturalny z siemieniem lnianym

Obiad - 100 g ryby pieczonej w piekarniku, surówka z marchewki i kapusty, dwie łyżki ryżu

Podwieczorek - grejpfrut

Kolacja - sałatka z caprese, pomidorów i bazylii - około 150 g

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.