Dieta Diamondów

Nazwa diety pochodzi od nazwiska amerykańskich specjalistów  medycyny naturalnej, którzy stworzyli program w oparciu o właściwości prozdrowotne naturalnych pokarmów, tj. warzywa i owoców.  Dzięki zastosowaniu kilku prostych zasad wg autorów można schudnąć do 6 kg tygodniowo.

Główne zasady diety Diamondów:

1. Nie należy łączyć ze sobą produktów węglowodanowych i białkowych ( należy je spożywać oddzielnie) 2. 60 % dostarczanej energii w ciągu dnia powinno pochodzić z węglowodanów, 30 % z białka, a tylko 10% z tłuszczy. 3. Dania węglowodanowe jemy na śniadanie i obiad, a białkowe na kolację. Taki podział wpłynie korzystnie na przemianę materii i procesy trawienne, a tym samym ułatwi gubienie zbędnych kilogramów. 4. Dzienny jadłospis obejmuje trzy główne posiłki, pomiędzy którymi dozwolone są niewielkie przekąski w postaci jabłka, marchewki, kilku orzechów, kawałka ananasa. Co istotne - przed śniadaniem zalecane jest wypicie szklanki świeżo wyciśniętego soku owocowego.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie:

Wariant I- płatki owsiane gotowane na wodzie, z dodatkiem siemienia lnianego i otrąb owsianych, niewielką ilością rodzynek i suszonych moreli.

Wariant II -  dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa z sałatą i pomidorem, skropionego niewielką ilością oliwy. Jedno kiwi.

Obiad:

Wariant I-  kasza gryczana, brokuły. Nektarynka.

Wariant II- warzywa gotowana na parze, ryż dziki. Jabłko

Kolacja:

Wariant I-  ryba grillowana lub pieczona w folii, warzywa grillowane i pieczarki

Wariant II -  kurczak grillowany (pierś z kurczaka) lub gotowany, sos pomidorowy, fasolka gotowana i kawałek kalafiora

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.