Jedz wodę! Program zdrowia Dr Murada

Doktor Howard Murad jest lekarzem dermatologiem i farmaceutą oraz pionierem we wprowadzaniu dermokosmetyków. Murad postawił na holistyczne podejście do urody. Zobacz, na czym polega jego filozofia "Jedź wodę" i jakie są sposoby na życie w harmonii.

Dermatolog gwiazd

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia ISPA dr Murad jest "wizjonerem przemysłu kosmetycznego". Jako lekarz poświęcił swoje życie poszukiwaniu przyczyn problemów skórnych. Przez 30 lat na Uniwersytecie Kalifornijskim badał proces starzenia się skóry. Owocem jego pracy jest kompleksowy Program Zdrowia Dr Murad. Zakłada on, że w walce o zachowanie młodego wyglądu konieczne jest holistyczne podejście. Piękno i dobra kondycja skóry zależy od samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Susan Sarandon, Renee Zellweger, Kim Catrall czy Olivia Wilde już od dawna stosują się do porad Doktora Murada.

Jedź wodę

Doktor Murad opracował Teorię Wody Komórkowej, której punktem centralnym jest konieczność utrzymywania odpowiedniego poziomu nawodnienia każdej komórki w ludzkim ciele w celu zatrzymania procesów starzenia i zainicjowania procesów odradzania się nowych, zdrowych komórek. Według tej teorii najistotniejszą kwestią w dbaniu o zdrowie i skórę jest utrzymanie odpowiedniej ilości wody w każdej komórce naszego ciała. Z wiekiem nasze komórki tracą wodę, co skutkuje zmarszczkami, utratą jędrności, suchością. Zminimalizować ten efekt ma właśnie dieta oparta na haśle: "Jedz wodę!". Zakłada ona, że wodę należy nie tylko pić, ale również ją jeść w postaci pożywienia bogatego w substancje nawilżające wszystkie organy.

Wodę dostarczać możesz z warzywami i owocami (Murad szczególnie ceni granaty), produktami pełnoziarnistymi (w tym z płatkami owsianymi), zdrowym białkiem i tłuszczami nienasyconymi (orzechy, oliwa z oliwek, ryby, jajka, jogurt naturalny). Jeśli będziesz dostarczać wodę z takimi produktami, to zapewnisz sobie także niezbędne antyoksydanty, opóźniające proces starzenia i działające przeciwzapalnie. Murad zaleca także przyjmowanie suplementów chroniących komórki -  z lecytyną, kwasami omega 3 i 6 czy glukozaminą.

Pielęgnacja skóry to podstawa

Codzienna i systematyczna pielęgnacja jest nieodłącznym elementem filozofii doktora Murada. Jest kluczem do zachowania młodego i pięknego wyglądu. Lata pracy Doktora Howarda Murada nad dermokosmetykami doprowadziły do opracowania kompleksowego systemu pielęgnacji. Kosmetyki marki Murad wyznaczają nowe trendy w dziedzinie dbania o urodę. Nie tylko wykazują one właściwości pielęgnujące, ale również lecznicze. Ich proces produkcji jest podobny do środków medycznych, są hipoalergiczne, nie zawierają szkodliwych konserwantów, sztucznych barwników, czy parabenów.

Są one dostępne w 8 liniach: Enviromental Shield, Resurgence, Age Reform, Hybrids, Redness Therapy, Blemish, Vitalic oraz Body Care. Każda linia odpowiada na indywidualne potrzeby skóry i składa się z trzech kroków: oczyszczanie, leczenie i nawilżanie. Taki system pielęgnacji jest gwarancją pięknej skóry. Linie można dowolnie łączyć w zależności od problemów skórnych, tak by efekt był jak najlepszy. Kosmetyki marki Murad pomagają walczyć z genetycznymi, hormonalnymi oraz środowiskowymi oznakami starzenia.

Życie w harmonii

Doktor Murad jest głęboko przekonany, że większość problemów zdrowotnych, w tym również skórnych, ma swoje podłoże w ogólnym stanie emocjonalnym. Dlatego też radzi, aby dbać o swoje samopoczucie i codziennie sprawiać sobie małe przyjemności. Unikanie stresu, znalezienie własnej pasji oraz codzienny kontakt z bliskimi to sposób na zdrowy i młody wygląd.

Dekalog Doktora Murada, czyli podstawowe zasady dobrego życia:

1. Codziennie ciesz się życiem.

2. Raz w tygodniu zjedz dodatkowe jajko.

3. Każdego dnia głęboko oddychaj.

4. Raz w miesiącu zapal świece w łazience i weź relaksującą kąpiel lub masaż

5. Zawsze chodź wyprostowana.

6. Co tydzień spróbuj czegoś nowego.

7. Codziennie przytul się do kogoś.

8. Raz w miesiącu poświęć trochę pieniędzy na poprawę swojego wyglądu.

9. Raz w tygodniu poleż w łóżku przez 10 dodatkowych minut.

10. Raz w miesiącu idź do SPA.

Więcej o filozofii Dr Murada znajdziesz w książce "The Water Secret".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.