Dieta Szyca, Małaszyńskiego i Pawlickiego - Fit and Eat Brzezińskich dba o odżywianie polskich aktorów

Joanna i Dariusz Brzezińscy, zawodnicy i i trenerzy fitness to najbardziej znani eksperci od zdrowych i wysportowanych sylwetek. Swoimi klientami zajmują się kompleksowo - oferują catering dietetyczny i trening. Zobacz, skąd wziął się pomysł na Fit and Eat, kto był pierwszym klientem i jaki jest, według nich, największy błąd w treningu.

Teraz Wy także możecie ćwiczyć z Brzezińskimi! Na stronie brzezinscytrenuja.pl znajdziecie programy treningowe!

Skąd pomysł na założenie cateringu dietetycznego?

Pomysł narodził się podczas przygotowywania Borysa Szyca do roli Silnego w "Wojnie polsko-ruskiej" (2009 r.). Wówczas, Darek Brzeziński, trener, wpadł na pomysł, aby dostarczać Borysowi dietę codziennie, żeby w spokoju mógł się przygotowywać do roli. I tak też się stało. Następnie około roku trwało wystandaryzowanie bardzo dokładne każdej podawanej potrawy w cateringu (tu nie ma przypadku) i wdrożenie naszego autorskiego programu dietetycznego. Jesteśmy jednym z pierwszych cateringów dietetycznych, jakie powstały w Polsce. Połączyć zasady dietetyczne ze smakiem, to wymaga wielu lat pracy i doświadczenia dietetyczno-kulinarnego.

Testujemy catering dietetyczny. Da się schudnąć?

Fit and eat to dieta glikemiczna. Co zakłada taka dieta?

To dieta, w której używane produkty są o niskich indeksach glikemicznych, a czas zjedzenia potrawy dobieramy pod względem ładunków glikemicznych. Ponadto w naszej diecie korzystamy ze wszystkich dostępnych najświeższych informacji dietetycznych, jak np. dieta alkaliczna (zasadowa, odkwaszająca organizm), czy paleodieta (dieta inspirowana tym, co jedli nasi przodkowie, eliminująca nabiał, zboża, rośliny strączkowe i przetworzone produkty).

Fit and eat Brzezińskich - catering dietetyczny

Komu jest polecana jest dieta Fit and eat? Osobom, które chcą schudnąć czy ukształtować sylwetkę?

Nasza oferta jest szeroka. Mamy 2, a nawet 3 rodzaje diet redukcyjnych. Ponadto, ponieważ nasi klienci są z nami od 3-4 lat to mamy również całą gamę diet utrzymujących wagę oraz budujących masę mięśniową. Są również diety specjalne projektowane dla osób trenujących sporty wydolnościowe oraz dla osób z nietolerancją pokarmową. Nam przyświeca idea, że spalanie tłuszczu to efekt uboczny dobrej diety i racjonalnego treningu. Są również Lounch Boxy, które przeznaczone są dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać w pracy i mieć swoją dietę pod pełną kontrolą.

Nie masz czasu na dietę? Są na to sposoby

Jak się zaczęła współpraca z gwiazdami? Z kim współpracujecie teraz?

Na początku pracowaliśmy z Krzysztofem Ibiszem przy jego książce i reklamie i z Borysem Szycem. Szyc marzył o roli, do której miał przygotować się od początku, tak jak wygląda to w amerykańskich produkcjach filmowych. Ponad dwa miesiące intensywnych ćwiczeń i indywidualnie przygotowana dieta pozwoliły mu zbudować sylwetkę kulturysty, jakiej wymagała rola Silnego. Potem przygotowaliśmy Antoniego Pawlickiego i Aleksandrę Hamkało do głównych ról w "Big Love" (na zdj.), Pawła Małaszyńskiego do roli żołnierza w "Misji Afganistan", Tomasza Schuchardta do roli głównej w "Jesteś Bogiem", ostatnio zajmujemy się Ewą Farną w ramach akcji magazynu Shape.

Big LoveBig Love Fot. materiały promocyjne Fot. materiały promocyjne

Na co stawiacie bardziej - na trening czy na dietę?

Dieta to 70% efektu, 30% to trening i motywacja. Więc trening jest niezbędny, kiedy chcemy w krótszym czasie zrzucić zbędne kilogramy, ponadto stymuluje on gospodarkę hormonalną i przyspiesza metabolizm. Ale nie trzeba być ponad normę aktywnym fizycznie, żeby utrzymać nasze ciało i zdrowie w dobrej kondycji. Podstawą dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a przede wszystkim dla zdrowia jest właśnie dieta.

Jaką aktywność fizyczną proponujecie? Ile razy w tygodniu trzeba ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty ?

Każdą, która sprawia przyjemność, bo to właśnie jest najważniejsze. Oczywiście trening może być bardziej lub mniej efektywny, ale najważniejsze, aby go wykonywać systematycznie. I w zależności od celu, jaki sobie postawimy z taką intensywnością trenujemy. Ale do zbudowania i zachowania ładnej sylwetki wystarczą 3 treningi w tygodniu. Bardzo ważnym elementem każdego programu treningowego jest regeneracja, trzeba dać czas organizmowi na wypoczynek. Największym błędem jaki można popełnić jest przetrenowanie się.

Sprawdź, jakie sposoby na szczupłą sylwetkę mają inni trenerzy gwiazd!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.