Geje tyją rzadziej. Dlaczego?

W stereotypowym myśleniu faceta widzimy z kawałem mięcha na talerzu, a kobietę z sałatką, jabłkiem lub jogurtem. A jak zatem wyobrażamy sobie dietę osób homoseksualnych?

Dołącz do nas na Facebooku

W księgarniach właśnie pojawiła się książka "Gay Men Don't Get Fat" (Geje nie tyją) Simona Doonana (window dresser nowojorskiego Barneys, dziennikarz mody New York Post i mąż słynnego projektanta Jonathana Adlera)" - pisze the Guardian i cytuje jej fragmenty.

"Jedzenie heteroseksualne jest proste, pozbawione finezji, z kolei to, które przygotowują geje jest ciekawsze, bardziej skomplikowane" i podaje przykład sushi, gdzie proste składniki łączy się ze sobą w oryginalny sposób, wkłada mnóstwo pracy w to, by przygotować danie. Cała książka oparta jest na zabawnych stereotypach, jednak w każdym z nich można znaleźć sporo prawdy.

Wygląd do podstawa

Pamiętam jak kilka lat temu przeprowadziłam się do Londynu i dostałam pierwszą pracę w głównym butiku Gucci. Jak łatwo się domyślać, 70% osób, które tam ze mną pracowały, to homoseksualiści. Każdy z nich codziennie rano lub wieczorem chodził na siłownię, a lunch przygotowywał na miejscu. Kiedy ja miałam w kalendarzu wpisane "tea break" oni chodzili na "protein shake break". Ale prawdziwy szał smaków zaczynał się dopiero wtedy, gdy zbieraliśmy się w kuchni podczas przerwy na lunch.

Przede wszystkim można było podpatrzeć, jak się je na Filipinach, we Włoszech, w Hiszpanii, Meksyku, Szwecji i długo mogłabym wymieniać, bo każdy pochodził z innego kraju. Kupowali świeży szpinak, by mieć bazę do sałat, zajadali się grillowaną rybą, żeby uzupełnić białko i kwasy niskotłuszczowe. W znacznej mierze to oni zarazili mnie obsesją zdrowego jedzenia.

- Pamiętaj Ania, że jak nie chcesz się ze starzeć, to zanim sięgniesz po botoks, patrz na to, co jesz - przypominał mi za każdym razem mój 38-letni menadżer, który wyglądał o niebo lepiej niż moi wszyscy koledzy młodsi od niego o ponad 10 lat. Aż żałowałam, że nie ma innych preferencji seksualnych

Prawdziwy facet powinien jeść mięso

Moi heteroseksualni koledzy - Piotrek z Polski i Sergey z Rosji - byli najlepszym dowodem na to, że stereotypy wcale nie są takie bez sensu. Obok chłopaków z sushi, sałatką ze szpinakiem i gruszką czy puszką makreli (bo białko na six packa!) siadał Piotrek ze schabowym i Sergey z całym kurczakiem i chyba kilogramem ziemniaków na talerzu. Warzywa? Szkoda pieniędzy.

Doonan w swojej książce zaznacza, że kuchnią, która jest najbardziej macho, śmiało może być meksykańska. Czy może być coś bardziej męskiego niż ostre burrito? Moje wakacje w Teksasie utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Jak wiadomo, jest to dość konserwatywny stan i ostatnią rzeczą, jaką Teksańczycy chcieliby zrobić, to sięgnąć po "gay food". Dlatego przez tydzień wozili mnie na danie takie jak: stek, quesadilla, burrito, a ja pod koniec już marzyłam o łososiu

Oczywiście wciąż operujemy stereotypami, bo coraz więcej mężczyzn świadomie przygotowuje swoje posiłki i fakt, że lubią grillowanego tuńczyka czy owsiankę na śniadanie nie oznacza, że nie są męscy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.