Jak wyszczuplić uda, żeby zdążyć do lata?

Idzie lato, sezon krótkich szortów i strojów kąpielowych. Tak naprawdę zostało nam już niewiele czasu, ale mimo wszystko jeżeli teraz zaczniesz jeszcze zdążysz przygotować wymarzoną formę. Dziś na tapecie mamy szczupłe uda, które są zmorą większości kobiet. Jak je wyszczuplić?

Jeżeli jesteś zdeterminowana może ci się udać wyszczuplić uda już w trzy tygodnie! Wystarczy, że przeczytasz nasze rady i się do nich zastosujesz.

Jak wyszczuplić uda?

Nie da się schudnąć z jednej partii ciała. Zazwyczaj jednak większość kobiet chce tylko mieć płaski brzuch, tylko szczupłe uda i tylko jędrne pośladki. Niestety z reguły jest to niemożliwe. Musisz trenować każdą partię ciała, mieszać treningi, a wszystko po to by móc pochwalić się świetną formą. Twoim sprzymierzeńcem na najbliższy czas będą treningi obwodowe, cardio i trening siłowy.

Trening cardio na wyszczuplenie ud

Oczywiście zawsze kiedy chcemy coś wyszczuplić musimy wykonywać trening spalający tkankę tłuszczową czyli np. cardio czy trening interwałowy. W tym wypadku nie jest inaczej. Jeżeli chodzi o uda najlepszym rozwiązaniem będzie jazda na rowerze stacjonarnym (lub zwykłym), a także trening na orbitreku. Musisz pamiętać jednak o tym by obciążenie podczas takiego treningu było dostosowane pod ciebie. Nie chodzi o to by budować mięśnie, a spalać tkankę tłuszczową, dlatego ustaw sobie takie obciążenie żebyś bez problemu mogła wykonać trening 30 minutowy na danym przyrządzie.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Przede wszystkim ćwiczenia na mięśnie głębokie, które niestety ciężko pobudzić do pracy, ale nie jest to niemożliwe. Oprócz nich:

Przysiady,

• Wypady,

• Przysiady z zakrokiem,

• Lifty w podporze,

• Lifty do boku w podporze,

• Przysiady z wyskokiem,

• Unoszenie bioder w leżeniu z nogą wyprostowaną do góry

• Nożyce,

Ile razy w tygodniu ćwiczyć uda?

Co za dużo to niezdrowo. Ćwicz co najmniej raz w tygodniu, ale nie więcej niż trzy razy. Dzięki temu, że możesz mieszać treningi, możesz podzielić to w następujący sposób: raz w tygodniu trening cardio, raz w tygodniu trening obwodowy z naciskiem na uda i raz w tygodniu trening siłowy z naciskiem na trenowanie mięśni głębokich (ćwiczenia na maszynach odwodzenie i przywodzenie w siedzeniu). 

Czy dieta ma wpływ na wyszczuplanie ud?

Oczywiście! Dieta i trening zawsze powinny iść w parze, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę świetny efekt. Zdecydowanie musisz zrezygnować ze wszystkich cukrów, ograniczyć spożywanie soli, która niestety zatrzymuje wodę w naszym organizmie, wyrzucić z diety wszystkie fast foody, słone przekąski i zrezygnować z picia alkoholu. 

Zobacz też: Marzysz o płaskim brzuchu i jędrnych pośladkach? Ten krótki trening Chodakowskiej jest dla Ciebie!

Więcej o:
Copyright © Agora SA