ABS Xpresse - czy 15 minut wystarczy, żeby wyszczuplić brzuch?

Ćwiczenia na brzuch w 15 minut? Tylko tyle trwa trening ABS Xpress. Czy to wystarczy, żeby nasz brzuch był płaski i umięśniony? Tak, jeśli będziesz ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu i zadbasz o odpowiednią dietę. Zajęcia ABS Xpress przetestowała Paulina, autorka bloga I love fit w klubie Holmes Place.

Trening Xpress - 15 minut ćwiczeń

Trening Xpress 15 minutowy trening grupowy, odbywający sie na terenie siłowni, prowadzony przez instruktora. Homles Palce przygotowało 6 treningów 15 minutowych, w których możemy wzmocnić mięśnie brzucha, nóg, pośladków poprawić swoją koordynację czy też kondycję. W skład tych treningów wchodzą m.in. Core Xpress, Gravity Xpress, Stretch Xpress i ABS Xpress, który miałam okazję testować.

Trening ABS Xpress - jak wyglądają ćwiczenia?

Kiedy wbiegłam na siłownie i na rozpisce zobaczyłam, że moje ćwiczenia odbywają się na środku siłowni, przestało mi się to podobać. Absolutnie nie jestem jeszcze gotowa, aby tyle ludzi obserwowało mnie jak się męczę podczas ćwiczeń. Kiedy trener wyszedł na środek i zadzwonił dzwoneczkiem, nagle zorientowałam się, że jestem jedyną osobą która będzie na tym treningu. Chciałam uciekać! Ale na szczęście zostałam, a dosłownie za 30 sekund dołączył do mnie inny ćwiczący.

Podczas treningu trener pokazuje ćwiczenia angażujące głębokie mięśnie brzucha. Ćwiczeń było około 10, a jedną serię wykonywaliśmy przez ponad 30 sekund. Ćwiczenia wymagały od nas dużego zaangażowania i opanowania. Wykonywaliśmy m.in. deskę ( plank - opieramy całe ciało na palcach stóp i łokciach, wtedy automatycznie napinają się mięśnie całego cała, w tym brzucha, trzeba tylko "trzymać", żeby utrzymać ciało w jednej linii). Inne ćwiczenia to nożyce, unoszenie bioder czy też zwykłe brzuszki.

Brzuch robimy w kuchni

15 minut w tygodniu nie wystarczy, żeby mieć płaski brzuch, ale już 3 razy w tygodniu tak! Poza tym dowiedziałam się na treningu, że dieta to podstawa. Bez niej możemy się pożegnać się z ładnym, szczupłym brzuchem. Nie ważne też jak długo i często będziemy robić ćwiczenia na mięśnie brzucha, jeśli przykrywa je warstwa tłuszczu. Dlatego do treningu brzucha trzeba dołączyć trening kardio, który spali tłuszcz.

Zajęcia Xpress dostępne są w Holmes Place .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.