5 łatwych sposobów na aktywność!

Jedno jest pewne: ruszamy się coraz mniej. Do pracy jeździmy samochodem, na nasze piętro wjeżdżamy windą. Rozwój technologiczny sprawił, że możemy się szybciej przemieszczać, ale jednocześnie jesteśmy coraz mniej aktywni fizycznie. Choroby serca, otyłość, problemy ze stawami - to dopiero początek listy schorzeń związanych z brakiem ruchu.

Dołącz do nas na Facebooku

Nie zawsze mamy czas na to, by wyjść do fitness klubu, skoczyć na basen czy przez godzinę pobiegać lub pomaszerować w parku. Jeśli jednak nie masz czasu na to, by trenować 5 razy w tygodniu, możesz wprowadzić kilka prostych zmian w swoim życiu, które sprawią, że się ruszysz. To również świetne rozwiązanie dla osób, które chciałby zacząć regularnie trenować: małe kroki będą dobre na początek, by poprawić kondycję i przygotować cię do cięższej pracy.

Pamiętaj, że nawet 15 minut ruchu dziennie robi bardzo dużą różnicę. Poprawisz pracę serca, dotlenisz organizm, rozruszasz mięśnie i stawy. Do dzieła!

Zasada nr 1: Zamiast windy - schody

Tak bardzo się rozleniwiliśmy, że nawet na pierwsze czy drugie piętro coraz częściej wjeżdżamy windą. Zwykle musimy na nią czekać i gnieść się w towarzystwie innych osób. Dlatego staraj się wybrać zdrową alternatywę w postaci schodów. Wzmocnisz nogi, poprawisz kondycję, krążenie i ujędrnisz łydki. Na każdym kroku staraj się również unikać ruchomych schodów, a jeśli już się na nie kusisz to nic nie stoi na przeszkodzie, by się po nich wspinać na górę.

Zasada nr 2: Zamiast siedzieć - chodź

Lubisz uciąć sobie dłuższą pogawędkę z przyjaciółką przez telefon? A może często zdarza ci się brać udział w telekonferencjach? Pamiętaj, że nie wtedy, kiedy prowadzić rozmowy - zarówno towarzyskie jak i zawodowe - możesz chodzić. Takie spacerowanie z telefonem nawet poprawi twoją koncentrację i unikniesz podjadania.

Zasada nr 3: Zamiast autobusu - spacer

Do pracy zwykle jeździsz samochodem lub autobusem? Przyznajemy, temperatury na zewnątrz nie sprzyjają długim spacerom, ale pomyśl o tym, by zaparkować kilka przecznic wcześniej lub wysiąść dwa przystanki przed twoim i pomaszerować przez 10- 15 minut. Zobaczysz, że to świetna metoda na to, by się obudzić i z większą werwą zacząć pracę.

Zasada nr 4: Zamiast fotela - piłka fitness

Po całym dniu pracy lubisz się zrelaksować przed telewizorem? Masz swój ulubiony serial, który chętnie oglądasz na dvd? Nie ma w tym nic złego. Mamy jednak pewną sugestię: wymień wygodny fotel na piłkę fitness. Możesz na niej najzwyczajniej w świecie siedzieć - wówczas musisz zachować poprawną postawę, a to aktywuje do pracy mięśnie głębokie. Raz na kilka minut wykonaj serię brzuszków na piłce, a powolnymi krokami zaczniesz się szykować na lato...

Zasada nr 5: Zamiast piwa - pies

Brzmi dziwnie? Wcale nie! Butelkę piwa, po którą sięgasz wieczorem dla relaksu, wymień na psa. Spacery zmotywują cię do aktywności, a przy okazji będziesz mieć przyjaciela na dobre i na złe!

I co - można? Pewnie! Wystarczą dobre chęci! Już dziś zrezygnuj z windy i zacznij robić brzuszki na dywanie, jeśli brak piłki ma być dla wymówką!

Więcej o: