Chcesz poprawić kondycję do biegania? Oto trening wzmacniający, przygotowany specjalnie dla biegaczy

Trening wzmacniający jest bardzo ważny dla osób, które biegają wyczynowo. Praca nad wytrzymałością organizmu to podstawa do osiągnięcia lepszych wyników.

Biegacze wytrzymałościowi utrzymują kondycję dzięki codziennemu treningowi biegowemu. Takie ćwiczenie jest ukierunkowane na wzmocnienie siły w nogach. Zarówno siła, jak i kondycja to dwie składowe, które gwarantują nam poszerzanie się możliwości wydłużania biegowych dystansów. Jaki trening pomoże nam poprawić obie te cechy?

Bieganie - te ćwiczenia wzmocnią siłę i kondycję

Poprawienie wyników biegowych za pomocą odpowiedniego treningu nie musi być bardzo skomplikowane. Oprócz oczywistych ćwiczeń, które skupiają się na mięśniach nóg, bardzo ważna jest odpowiednia praca oraz wytrzymałość rdzenia i ramion. 

Ćwiczenia na rdzeń

  • Russian Twist - usiądź na macie, ugnij kolana i połóż stopy na podłożu. Następnie, trzymając oburącz piłkę lekarską lub hantle, odchyl się lekko do tyłu. Podnieś nogi, zegnij kolana i skrzyżuj je. Następnie rozpocznij skręty tułowia na boki, trzymając prosto szyję i dolny odcinek pleców.
  • V-sit - usiądź na macie. Wyciągnij wyprostowane nogi przed siebie i unieś je nad podłogę. Odchyl się lekko do tyłu i trzymaj wyprostowane ręce przed sobą, dłonie obróć w kierunku podłoża. Przytrzymaj pozycję przez 10 sekund, potem rozluźnij się. Wykonaj kilka powtórzeń.

Ćwiczenia na ramiona

  • Pompki na ścianie -  stań przodem krok przed ścianą i oprzyj się na niej rękami. Napnij bicepsy, następnie powoli napieraj ciałem na ścianę uginając i prostując napięte ręce, w taki sposób, jakbyś chciała przepchnąć ścianę.
  • Wyrzuty rąk z obciążeniem do tyłu - ugnij lekko nogi w kolanach, stopy rozstaw na szerokość bioder. Pochyl się do przodu, zachowując wyprostowane plecy. Ręce z hantlami lub butelkami z wodą na początku przyjmowania pozycji zwisają nad powierzchnią podłogi. Aby zacząć docelowy ruch, zegnij łokcie i unieś dłonie z obciążnikami, a następnie unieś ręce do tyłu, zatrzymując się na kilka sekund, kiedy hantle znajdą się na poziomie bioder. Wróć do pozycji wyjściowej i zrób do 15 powtórzeń. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.