Sylwia Szostak podzieliła się prostą wskazówką, w jaki sposób wysmuklić talię. Ćwiczenie jest banalne

Szczupła talia jest marzeniem wielu kobiet. Choć nie zmienimy swojej budowy ciała, możemy się wspomóc ćwiczeniami, by optycznie wyszczuplić tę część naszej figury.

Sylwia Szostak udowadnia, że kilka prostych ćwiczeń może pomóc w poprawie naszej sylwetki. Wiele obserwatorek prosiło o wskazówki, w jaki sposób wyćwiczyć piękną talię. Choć diametralna zmiana nie jest możliwa, istnieje kilka trików, które pozwolą na optyczne wysmuklenie tej części ciała.

Sylwia Szostak - trening na talięSylwia Szostak - trening na talię Sylwia Szostak - Instagram

Sylwia Szostak poleca proste ćwiczenie na talię

Trenerka zwraca uwagę, że optyczne wysmuklenie talii polega na poprawie naszych proporcji, względem pośladków. Szostak poleca proste ćwiczenie, które wykonamy przy użyciu gumy oporowej. Zakładamy taśmę na wysokość kolan, następnie kreślimy nogą w powietrzu kształt litery L. To samo powtarzamy, zmieniając nogę. To prosta i przynosząca zadowalające efekty propozycja!

Szczupła talia - jakie jeszcze ćwiczenia mogą nam pomóc?

Jeżeli chcesz, aby twój trening skupiał się głównie na tej części ciała, oprócz ćwiczenia polecanego przez Sylwię, możesz spróbować:

  • Twistów, czyli ćwiczeń polegających na skręcaniu bioder, podczas skoków. Stań prosto, nogi lekko ugnij w kolanach. Zegnij ręce w łokciach. Gdy skaczesz, skręcaj biodra raz w jedną, raz w drugą stronę. Pamiętaj, aby zachować przy tym prostą postawę.
  • Skłonów na boki. Stań w lekkim rozkroku, prawą rękę połóż na biodrze a lewą unieś nad głowę. Pochyl tułów w prawą stronę. Następnie zamień pozycję rąk i wykonaj kilka skłonów na lewą stronę.
  • Deski - to niezawodne ćwiczenie, które wzmacnia całe ciało. Regularny plank pozwala pozbyć się nadprogramowych kilogramów, w tym tzw. boczków, które optycznie poszerzają naszą talię.
Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.