Plan, który przygotowałam, zakłada aktywność 3- 4 razy w tygodniu. Będziesz w nim wykonywać naprzemiennie dwa rodzaje treningów. Skupimy się jednocześnie na wzmacnianiu i spalaniu tkanki tłuszczowej, ale podzielimy treningi na dwa bloki.
Dieta Kopciuszka - kontrowersyjny trend, który tylko niewinnie brzmi
W załączonym obrazku rozpisałam harmonogram ćwiczeń. Zacznij treningi od poniedziałku i wykonuj co drugi dzień naprzemiennie trening A lub trening B, a w co drugą niedzielę znajdź chwilę dla siebie i poświęć ją na spokojną sesję rozciągania.
Trening A skupia się na dolnych partiach. Głównie będą trenowały mięśnie pośladkowe. Wykonaj wszystkie ćwiczenia w 3 seriach po 12 powtórzeń. Między każdym ćwiczeniem zrób ok. 30 sekund przerwy.
W klęku podpartym wykonuj odwodzenie nogi w tył. Stopę ustaw flex, ściągając palce w stronę kolana. Unoś nogę zgiętą pod kątem około 90 stopni, jak najwyżej. Napinaj w tym czasie pośladki i mięśnie brzucha.
To wypychanie bioder w pozycji leżącej. Zazwyczaj do tego ćwiczenia używa się sztangi. Jednak osoby początkujące powinny zacząć od ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała i stopniowo zwiększać poziom trudności poprzez dokładanie na biodra obciążenia np. hantli, ciężarków, kettli, czy sztangi.
Trening w stylu Kendall Jenner. 10 ćwiczeń gwiazdy na jędrne pośladki i płaski brzuch
Ćwiczenia z gumą to jedne z ulubionych ćwiczeń Jen. Trzeba przyznać, że można z nimi wykonać wiele kombinacji. W pierwszej kolejności zaczęłam od przysiadów.
Tym razem podciągnij gumę nieco wyżej, tuż pod kolana lub jeśli ci wygodniej nad kolana na wysokość ud. Zejdź w dół do pozycji przysiadu. Następnie wykonuj krok odstawno-dostawny w pozycji przysiadu, trzymając pośladki jak najniżej. Pamiętaj o wyprostowanych plecach i napiętym brzuchu.
W treningu A spalanie tkanki tłuszczowej odbędzie się za pomocą tabaty. Tabata trwa krótko, jednak to mocny wycisk, który spala mnóstwo kalorii. Wykonaj ćwiczenia z załączonego wideo, by jeszcze bardziej wzmocnić mięśnie i spalić zbędną tkankę tłuszczową.
Tym razem postawimy na górne partie mięśni. Ponownie wykonaj 4 ćwiczenia w 3 seriach po 12 powtórzeń. Rób ok 30 sekundowe przerwy, a następnie przejdź do bloku 2.
W podporze z dłońmi pod barkami unoś ugiętą nogę, przyciągając kolano do przeciwnej ręki. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie - unosząc raz jedną nogę, raz drugą.
Połóż się na brzuchu, ręce zgięte w stawach łokciowych umieść na wysokości ucha, unosząc łokcie wysoko. Następnie unoś i opuszczaj klatkę piersiową, w tym samym czasie odrywaj do ziemi nogi, napinając pośladki.
Możesz to ćwiczenie wykonać w domu na krześle, kanapie albo każdym innym meblu, którego wysokość będzie zbliżona do tej zaprezentowanej na zdjęciu. Odwróć się tyłem oprzyj ręce na krześle, a nogi pozostaw na ziemi. Jeśli jesteś osobą zaawansowaną postaraj się mieć nogi wyprostowane. Stopy oprzyj na piętach. Natomiast jeśli jesteś osobą początkującą możesz ugiąć nogi w kolanach, tworząc kąt 90 stopni. Następnie uginaj ręce w stawach łokciowych pod kątem 90 stopni opuszczając delikatnie tułów.
Dlaczego warto jeść żelki przed treningiem? Wypowiedzi ekspertów
W podporze przodem ustaw ręce mniej więcej na szerokość barków. Następnie wykonuj pompkę opuszczając tułów, jak najniżej ziemi. Jeśli jesteś osobą początkującą wykonuj to ćwiczenie podpierając się na kolanach.
Po zrobieniu 4 ćwiczeń, wykonaj ćwiczenia na mięśnie brzucha zgodnie z załączonym wideo:
Zgodnie z grafikiem, co drugą niedzielę poświęć na rozciąganie.