Roundnet, czyli gra dla wszystkich

Roundnet to sport, który narodził się niedawno, ale zdobywa coraz więcej wielbicieli na całym świecie. Nic dziwnego. To gra, której zasady szybko opanuje każdy, nie wymaga specjalnego przygotowania, daje bardzo dużo przyjemności I skłania do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Gra roundnet narodziła się w USA jako dyscyplina plażowa. Jej zasady przypominają nieco grę w siatkówkę, choć w tym przypadku siatka znajduje się na ziemi i należy odbijać od niej piłeczkę. To dynamiczny sport, który pozwala nieco się poruszać oraz rozwinąć koordynację ruchową, nie wymaga natomiast niezwykłych zdolności od graczy.

Roundnet – krótko o zasadach

Na czym polega gra roundnet? To gra zespołowa, w której walczą ze sobą dwie drużyny po dwie osoby. Do rozgrywki potrzebny jest jeden zestaw, który składa się z się z obręczy wielkości hula-hop, napiętej siatki i 5 nóżek tworzących trampolinę oraz gumowej piłki wielkości pomarańczy.

Gra zaczyna się od serwisu. Gracze odbijają naprzemiennie piłkę, wymieniając między sobą maksymalnie 3 uderzenia. Ostatnie uderzenie należy odbić od siatki, po czym swoją akcję rozgrywa przeciwna drużyna. Po każdym serwisie gracze mogą poruszać się dookoła siatki, bez ustalania stron czy granic. Akcja kończy się punktem, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz, lub odbije się więcej niż raz od siatki. Zazwyczaj gra toczy się się do 11, 15 lub 21 punktów.

Roundnet to sport i zabawa

Co sprawia, że roundnet zdobywa coraz więcej zwolenników? Po pierwsze to gra, która nie wymaga wielu przygotowań. Wystarczy kupić zestaw Spikeball i zgromadzić cztery osoby. W roundnet można grać na plaży, na boisku, w parku czy w ogrodzie. Zasady są proste. Pojmą je zarówno dorośli, jak i dzieci.

Do gry w roundnet nie trzeba być sportsmenem. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Równie dobrze można ten sport traktować wyczynowo. W Polsce organizowane są zawody, tworzą się też stowarzyszenia miłośników tego sportu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “roundnet”, a okazuje się, że w naszym kraju ta gra jest niezwykle popularna.

Zobacz także: Pierwszy turniej Spikeball Roundnet Grand Slam w Polsce!

Więcej o: