Pierwsze turniej Spikeball Roundnet Grand Slam w Polsce!

Po raz pierwszy do Polski zjadą najlepsze drużyny roundnet w Europie oraz w USA. 15 i 16 czerwca 2019 r. w Nieporęcie odbędzie się Spikeball Roundnet Grand Slam - Poland. Wydarzeniu Europejskie Stowarzyszenie Spikeball Roundnet.
Zobacz wideo

To pierwsza odsłona europejskiego szlema w historii roundnetu. Polska znalazła się wśród krajów organizujących jedną z odsłon turnieju. Dwudniowa impreza odbędzie się w Centrum Rekreacji Nieporęt przy ul. Wojska Polskiego 3, nad Jeziorem Zegrzyńskim. W rozgrywkach weźmie udział około 100 drużyn z całej Europy oraz z USA.

Pierwszego dnia turnieju (15 maja) będzie można kibicować ulubionym drużynami przy okazji dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak wygląda ten sport. W niedzielę (16 maja) odbędzie się całodniowy piknik. Osoby, które nigdy nie miały okazji grać w roundnet, będą mogły nauczyć się zasad i spróbować swoich sił w towarzyskich rozgrywkach.

Agenda:

Sobota, 15 czerwca 2019 08:00 – 20:00

Centrum Rekreacji Nieporęt ul.Wojska Polskiego 3

8:45 - 9:30: Zapisy i rozgrzewka

9:45: Otwarcie turnieju

10:00 - 12:00: Pool play

12:00 - 12:30: Lunch break

13:00 - 18:00: Bracket play

19:00 – zakończenie I dnia turnieju 

Niedziela, 16 czerwca 10:00 - 18:00

Piknik Roundnet Poland

Strefa relaksu i pokazy gry w roundnet

Czym jest Roundnet?

Roundnet to sport, który narodził się kilka lat temu w USA. Zdobywa coraz większą popularność w kolejnych krajach. Tym, co uwielbiają w nim zarówno dorośli, jak i dzieci, jest to, że sprzyja spędzaniu czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Stanowi świetną rozrywkę dla ludzi w każdym wieku. W Roundnet można grać na trawie, na piasku oraz na hali sportowej. Do gry potrzebujemy jedynie mobilnego i łatwego w montażu zestawu, kawałka wolnej przestrzeni oraz grupy znajomych chętnych do zabawy.

Skrócony opis zasad:

  • Gra zespołowa 2 vs. 2. Zestaw do gry składa się z obręczy wielkości hula-hop, napiętej siatki i 5 nóżek tworzących trampolinę oraz gumowej piłki wielkości pomarańczy.
  • Piłkę wprowadza się do gry za pomocą serwisu.
  • Gracze odbijają naprzemiennie piłkę, wymieniając między sobą maksymalnie 3 uderzenia. Ostatnie uderzenie należy odbić od siatki, po czym swoją akcję rozgrywa przeciwna drużyna.
  • Po serwisie gracze mogą poruszać się dookoła siatki, bez ustalania stron czy granic.
  • Akcja kończy się punktem, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz, lub odbije się więcej niż raz od siatki.

Więcej na stronie

https://roundnet.pl/spikeball-roundnet-grand-slam-poland/ 

Wydarzenie Facebook

https://www.facebook.com/events/2298929483504321/

Mapa

https://goo.gl/maps/H9QW999srdP2

Formularz zgłoszeniowy

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSet-Xi3Wwkqw2mGq20w_iBveXj2aKpuPuW0i7RbVIhw09n-Rw/viewform

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.