Taniec na rurze w basenie

Pole dance to forma fitnessowej aktywności, która ulega wciąż nowym transformacjom. Tańczyć na rurze można również w basenie!

Aqua pole dance to odmiana klasycznego tańca na rurze , który jest dziś traktowany jako intensywny, siłowy i akrobatyczny trening fitness z elementami tańca, pretendujący do rangi dyscypliny sportowej. W Polsce wciąż trwa walka o zerwanie ze stereotypowym skojarzeniem pole dance z paniami tańczącymi w klubach nocnych. Na szczęście, w naszym kraju powstaje coraz więcej szkół tańca na rurze i świadomość dotycząca tej formy fitnessowej aktywności szybko się zmienia.

Trening na rurze w sali gimnastycznej wymaga naprawdę dużo siły, wytrzymałości i dobrego rozciągnięcia, a ćwicząc pokonuje się granice możliwości własnego ciała. Robienie tego w basenie jest sporym ułatwieniem, w wodzie bowiem ciało wazy mniej, co odciąża mięśnie, stawy i kręgosłup. Aqua pole dance może więc zainteresować tych, którzy nie czują się na siłach, by trenować w sali, lub mają kłopoty ze zdrowiem. To również świetny sposób na powrót do formy dla osób, które trenując na rurze nabawiły się kontuzji i zmuszone były na jakiś czas zrezygnować z ćwiczeń w sali. Aqua pole dance może być też pomocny przy układaniu choreografii do klasycznego tańca na rurze.

Ćwiczenie na rurze w basenie świetnie sprawdza się jako trening typu kardio , bo opór, jaki podczas ćwiczeń stawia ciału woda sprawia, że tłuszcz jest spalany znacznie szybciej. Kobiety otrzymują tu od natury mały handicap: damskie ciało ma więcej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu łatwiej unosi się w wodzie.

Pomysł, by połączyć pole dance z basenem, narodził się we Włoszech, w mieście San Mauro Torinese. Do ćwiczeń w wodzie używa się specjalnie przygotowanego stabilnego sprzętu, w którym rura pełni rzecz jasna rolę główną.

Zobacz, jak to wygląda >> Koniecznie obejrzyj: Taniec na rurze - najlepsze pokazy mistrzów! >>

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.