Fat burning. Na czym polega fat burning? Jakich efektów możemy się spodziewać po fat burning?

Fat burning to treningu, który błyskawicznie pozwolić zredukować tkankę tłuszczową. Dzięki tym intensywnym ćwiczeniom wyrzeźbimy ciało, a nasza sylwetka będzie nieskazitelna. Jakich jeszcze efektów możemy oczekiwać po fat burning? I ile dokładnie można schudnąć za sprawą regularnych treningów fat burning?

Fat burning - co to?

Fat burning to trening, który skupia się na spalaniu tkanki tłuszczowej. Jego nazwa wywodzi się oczywiście z języka angielskiego i oznacza dosłownie spalanie tkanki tłuszczowej. Klasyczny trening fat burning to zajęcia grupowe organizowane w klubach fitness. W rytmach dynamicznej i energetycznej muzyki tracimy kalorie podczas ćwiczeń przypominających tradycyjny aerobik. Oczywiście zestaw ćwiczeń zależy od prowadzącego zajęcia. Ponadto zdecydowanie inna jest intensywność takiego treningu. Fat burning zalicza się do aktywności o umiarkowanym stopniu intensywności w. A dla porównania, klasyczny aerobik do ćwiczeń o niskiej intensywności.

Fat burning – trening

Zanim pobiegniecie na zajęcia fat burning do klubu fitness, warto poznać kilka faktów na temat tego treningu. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że fat burning to w dużej mierze ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała. Największy nacisk w trakcie treningu fat burning kładzie się więc na dolne części ciała, czyli nogi, pośladki i brzuch. Dodatkowo podczas treningu fat burning wykonuje się także ćwiczenia rozciągające. Istotne jest także to, że fat burning to trening o charakterze tlenowym.

Zastanawiacie się, jak wyglądają same zajęcia? Trening fat burning składa się zestawu ćwiczeń ułożonych przez instruktora w choreografię. Na pewno zauważymy kroki znane nam z licznych rodzajów tańca, a także elementy gimnastyki sportowej. Będą także podskoki, przysiady, skoki na jednej nodze, rowerek czy marsz w miejscu. Możemy spodziewać się, że naprawdę się zmęczymy.

Na trening fat burning najlepiej wybrać się we wczesnych godzinach porannych. Dzięki temu przyspieszymy tempo przemiany materii. Trening o ćwiczeniu podkręci nasz metabolizm na cały dzień. Dlatego trenerzy i instruktorzy wyjątkowo sugerują, aby na fat burning przychodzić na czczo lub po naprawdę małym śniadaniu. Ważne, aby poprzedni posiłek – kolacja – była lekkostrawna. Powinno od niej minąć minimum 12 godzin.

Fat burning – efekty

Jak łatwo się domyślić, podstawowym efektem treningu o nazwie fat burning, czyli spalanie tłuszczu, jest utarta zbędnych kilogramów. I to naprawdę działa. Wszystko oczywiście zależy od tego, ile będziemy ćwiczyć. Efekt fat burningu możemy uzależnić od prostej zasady im więcej, częściej trenujemy, tym lepsze będą efekty naszych ćwiczeń. Jeśli więc chcesz spalić jak najwięcej tkanki tłuszczowej, musisz pilnować systematyczności. Najlepiej więc ćwiczyć od trzech do czterech razy w tygodniu. Nasz trening nie może być krótszy niż 30 minut. To naprawdę ważne! Tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać dopiero po 20 minutach ćwiczeń. Jeśli będziemy trzymać się zasad zdrowego żywienia, pilnować regularnych treningów fat burning, możemy schudnąć nawet kilogram w ciągu tygodnia.

Ale szybkie odchudzanie to nie jedyny efekt systematycznych treningów fat burning. Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnimy i solidnie rozciągniemy mięśnie. Trening fat burning skutecznie przyczynia się więc do modelowania sylwetki – z naciskiem na najtrudniejsze partie ciała, czyli brzuch, uda i pośladki.

Możemy także liczyć na wzmocnienie układu odpornościowego, układu oddechowego i układu krążenia, a także poprawę koordynacji ruchowej.

Fat burning – dieta

Kluczowa w osiągnieciu sukcesu, czyli spadku wagi ciała, jest także dieta. Dieta w połączeniu z regularnymi treningami przynosi naprawdę spektakularne efekty. To potwierdzona opinia na temat fat burningu. Co ciekawe nie musimy przechodzić na restrykcyjną dietę. Według opinii specjalistów na temat fat burningu, powinniśmy pilnować zdrowych nawyków żywieniowych i jeść po prostu więcej warzyw i owoców.

Sprawdzi się między innymi szpinak, który zawiera wiele błonnika. A jak wiadomo błonnik potrzebny jest do prawidłowego trawienia. Koniecznie powinniśmy włączyć do diety także fasolkę szparagową. Oprócz tego, że jest cennym źródłem witamin i także błonnika, zawiera jeszcze proteiny - składniki pokarmowe przyspieszające tempo przemiany materii. A jeśli chodzi o owoce, to jako „spalacz tłuszczu” wyróżnia się jabłko. Ma niewiele kalorii, a zawiera pektyny, dzięki którym oczyszczamy organizm z toksyn spowalniających przemianę materii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.