Zmieść się w sylwestrową sukienę. Plan treningowy na odchudzanie

Do sylwestra został niecały tydzień! Martwisz się, że Twój brzuch nie będzie płaski, a sukienka będzie się opinać. Przygotowałam dla Ciebie intensywny plan treningowy, który podkręci Twój metabolizm i pomoże spalić zbędne kalorie.

Sylwester już tuż tuż. Martwisz się o swoją sylwetkę? Chciałabyś wyglądać świetnie i czuć się lepiej w swoim ciele? Opracowałam dla Ciebie plan treningowy na odchudzanie. Jeśli włączysz go do swojego codziennego planu i będziesz trenowała regularnie, to z pewnością przyniesie on rezultaty! 

Plan treningowy opiera się dwóch rodzajach treningów - Trening A i trening B. Trenuj naprzemiennie - raz jeden, raz drugi trening. Jeśli chcesz zobaczyć efekty, to trenuj codziennie. 

TRENING A 

Plan treningowy na odchudzaniePlan treningowy na odchudzanie Karolina Brzuszczyńska

Trening A składa się z czterech ćwiczeń:

Wyskok z przysiadu

W pozycji przysiadu wyskok w górę. Następnie wyląduj w pozycji przysiadu i ponownie wykonaj wyskok.

Skakanka

Wykonuj przeskoki z jednej nogi na drugą imitując ruch skakania na skakance.

Uderzenia łokciem

Stojąc w rozkroku wykonaj cios łokciem skręcając tułów w kierunku reki wykonującej ruch. Pamiętaj o pracy tułowiem - skręcaj biodra naprzemiennie wyonując ciosy raz w jedną, raz w drugą stronę. 

Bieg bokserski

Wykonując bieg unoś wysoko kolana, jednocześnie wykonuj naprzemiennie ciosy proste. 

Każde z tych ćwiczeń wykonuj przez 30 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy. Po zakończeniu wszystkich ćwiczeń wykonaj je ponownie 5 razy, robiąc po każdym skończonym obwodzie 1 minutę odpoczynku. 

TRENING B

Plan treningowy na odchudzaniePlan treningowy na odchudzanie Karolina Brzuszczyńska

Trening B to również 4 ćwiczenia:

Dotykanie ręką do nogi w podporze tyłem

Opierając się na rękach i nogach unoś nogę w górę. Następnie wysuń przeciwstawną rękę i dotknij nią stopy. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie. 

Wyprost nogi w bok w podporze

Kucając podeprzyj się mocno na rękach. Następnie wyprowadź przed siebie jedną nogę unosząc jednocześnie przeciwstawną rękę w górę. Wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie. 

Skoki w przód

Stojąc wykonaj wyskok do przodu lądując w pozycji przysiadu. Pamiętaj, aby lądować delikatnie, zawsze na ugiętych kolanach.

Wspinaczka górska

W podporze przodem unoś naprzemiennie kolana do klatki piersiowej. 

Każde z tych ćwiczeń wykonuj przez 30 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy. Po zakończeniu wszystkich ćwiczeń wykonaj je ponownie 5 razy, robiąc po każdym skończonym obwodzie 1 minutę odpoczynku.

Podsumowanie:

Trening A wykonuj naprzemiennie z treningiem B. Przykładowo: poniedziałek - trening A, wtorek - trening B. Aby zobaczyć efekty powinnaś trenować minimum 4 razy w tygodniu. Treningi zostały przygotowane tak, aby móc ćwiczyć codziennie.

Jeśli jesteś osobą bardziej zaawansowaną to możesz dodatkowo do swojego planu włączyć ten trening:

Trening interwałowy, który podkręca metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.