Dieta lodowa - zupełnie nowy sposób na odchudzanie!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Jak się okazuje jedzenie lodów potrafi odchudzać, a ta dieta staje się coraz bardziej popularna.

Lody to słodki deser, który zazwyczaj wybieramy wtedy, kiedy za oknem robi się trochę cieplej. Niestety ta przekąska do najzdrowszych nie należy, a w swoim składzie ma dużo cukru i tłuszczy. Tym bardziej dziwi nas fakt, że jedząc lody moglibyśmy schudnąć. Ten sposób odżywiania staje się coraz bardziej popularny w Los Angeles, kolebce trendów kulinarnych. Czy to prawdziwa dietetyczna rewolucja?

Jak działa dieta lodowa?

Liczne badania dowodzą, że jedząc lody nasz organizm spala więcej kalorii niż przyswaja z tego słodkiego deseru. I jest to prawda! Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie rodzaje lodów dadzą nam wymarzony efekt. Najlepiej wybierać sorbety i lody mleczno - owocowe. Jeżeli chcesz schudnąć jedząc lody zapomnij o tych waniliowych i śmietankowych, które bogate są w tłuszcze trans. 

Na czym opiera się dieta lodowa?

Dieta lodowa nie powinna trwać dłużej niż 4 tygodnie. Idealnie nadaje się jako detoks przed wakacjami. Głównym założeniem diety lodowej jest jedzenie 1500 kalorii, a jednym z posiłków powinny być właśnie lody. W prosty sposób możesz wykonać je w domu w wersji tylko owocowej, albo mleczno - owocowej. Jedna porcja nie powinna przekraczać 250 kalorii. Dodatkowo podczas trwania tej diety musisz wypijać od 3-4 litrów zimnych, schłodzonych napoi najlepiej z kostkami lodu. 

Dlaczego dieta lodowa odchudza?

Przede wszystkim dlatego, że na czas trwania tej diety rezygnujemy z jedzenia tłuszczów i cukrów. Jemy głównie świeże owoce, warzywa, białko i błonnik pozyskiwany z produktów pełnoziarnistych. Dzięki niskiej temperaturze lodów nasz organizm szybciej zaspokaja apetyt na podjadanie. Już po tygodniu zauważalne są pierwsze efekty takie jak płaski brzuch czy promienna cera. Uzupełniamy niedobory i zrzucamy zbędne kilogramy.

Dlaczego dieta lodowa oczyszcza?

Zacznijmy od tego, że dieta lodowa oczyszcza pod warunkiem, że nasze menu będzie bazować na zdrowych składnikach o oczyszczających właściwościach. Domowe lody przygotowuj na kefirze, jogurcie naturalnym, bananach, spirulinie, kakao, malinach i węglu aktywnym - naturalnych superfoods, które zawierają mnóstwo antyoksydantów. 

Jak przeprowadzić dietę lodową?

Przygotuj sobie jadłospis na cały dzień. Posiłek z lodów najlepiej zjeść rano. Dzięki temu pobudzisz metabolizm i polepszysz pracę mózgu. W trakcie trwania diety jedz pięć małych posiłków. Poza słodkimi lodami nie jedz już żadnych innych produktów bogatych w cukier. Postaw na mięso, warzywa, ryby, brązowy ryż, quinoa oraz kaszę jaglaną. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. 

Zobacz też: Dieta SIRT - dzięki niej schudniesz 3 kg w 7 dni!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.