5 ruchów, które możesz zrobić wszędzie. Szybko uniosą twoje pośladki

Jeśli siedzisz dużo w ciąg dnia, twoje pośladki stają się coraz bardziej płaskie. Wynika to z uśpienia mięśni pośladkowych, które na codzień nieaktywne zaczynają zanikać. Okazuje się, że czasem wystarczy wykonać zaledwie kilka ruchów.

Aby zapobiec dezaktywacji i zanikaniu mięśni pośladkowych popularna na Instagramie trenerka - Kelsey Wells udostępniła 5 ruchów, które zaktywizują twoje mięśnie do pracy w bardzo krótkim czasie. Wystarczy wstać na chwilę od biurka i wykonać kilka ćwiczeń, aby obudzić mięśnie pośladków i sprawić, aby zaczęły znów pracować.

6 rozgrzewających przepisów hygge, które poprawią humor

Stosuję wszystkie te ruchy w moich programach treningowych, głównie w fazach aktywacji. Jednak razem te ćwiczenia mogą sprawić, że w domu, czy gdziekolwiek wykonasz trening pośladków bez wykorzystania żadnego sprzętu, tylko swoją masę ciała. Jeśli masz gumy oporowe, możesz dodać je do treningu!  - wyjaśnia trenerka
 

1. Chodzenie w przysiadzie

W pozycji przysiadu wykonuj odstawianie nóg - raz w jedną, raz w drugą stronę. 

2. Odwodzenie nogi w bok

W podporze "na czworaka" wykonuj odwodzenie nogi ugiętej pod kątem 90 stopni.

3. Odwodzenie nogi w górę

W podporze "na czworaka" wykonuj odwodzenie nogi w górę pod kątem 90 stopni.

4. Odwodzenie nogi w tył 

Stojąc na jednej nodze drugą unoś nogę odwodząc w tył i mocno napinając pośladek. 

Kobieta, dla której nie ma barier. W wieku 15 lat amputowali jej nogę, teraz ma 29 i jest utytułowaną paraolimpijką

Kelsey nie wyznaczała powtórzeń i serii w swoim treningu, ale sugerujemy wykonanie od trzech do czterech zestawów po 10-15 powtórzeń dla każdego ćwiczenia. Pamiętaj, aby dokładnie obejrzeć, jak wykonuje każdy ruch w filmie powyżej i wykonać wszystkie ćwiczenia poprawnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.