Wspomogą metabolizm i sprawią, że skóra będzie promieniała. TOP 5 produktów, które warto mieć w kuchni

Dieta przeciwzapalna ma pomóc na problemy ze zrzuceniem wagi, ale nie tylko. Te produkty, które są polecane przy tym modelu odżywiania, mają również inne cenne właściwości.

Zdrowy układ pokarmowy to nie tylko lepszy metabolizm, lecz także zdrowsza, rozjaśniona skóra. Celem diety przeciwzapalnej, oprócz uregulowania wagi, jest też oczyszczenie jelit, co jest równoznaczne z tym, że stan naszej skóry ulegnie poprawie. Co włączyć do diety, aby cieszyć się szybszym metabolizmem i piękną cerą?

Zobacz wideo Big Boy walczył z otyłością. "Miałem problemy z poruszaniem się"

Top pięć produktów, polecanych na diecie przeciwzapalnej, które warto włączyć do menu

Zielone warzywa liściaste

Jedzenie zielonych warzyw jest nie tylko niezbędne do wspierania zdrowego funkcjonowania organizmu. Warzywa, takie jak szpinak i jarmuż, mogą w rzeczywistości pomóc zminimalizować stan zapalny i rozjaśnić skórę. Medical News Today donosi, że rośliny te zawierają witaminę E, a także witaminę A, które mogą pomóc zminimalizować wypryski i oczyścić skórę, jednocześnie zwalczając stan zapalny. 

Jagody

Antyoksydanty są niezbędne zarówno dla ogólnego stanu zdrowia, jak i dla pięknej skóry. Jagody są pełne tego niezbędnego składnika odżywczego. Healthline wyjaśnia, że ??owoce jagodowe pomagają zwalczać wolne rodniki, chroniąc wygląd skóry przed oznakami starzenia. Dieta bogata w przeciwutleniacze, takie jak te znajdujące się w jagodach, wiąże się z mniejszą liczbą oznak starzenia i lepszą jakością skóry.

Łosoś

Zdrowe tłuszcze są niesamowicie potrzebne dla twojej skóry i układu pokarmowego, a łosoś dostarcza kwasów omega-3, które poprawią zarówno skórę, jak i przemiany metaboliczne zachodzące w jelitach. Te kwasy tłuszczowe przyczyniają się również do produkcji kolagenu, białka, które pomaga utrzymać skórę w świetnym stanie. Naturalne źródła kolagenu sprawią, że cera dłużej będzie pozbawiona zmarszczek.

Kurkuma

Kurkuma jest jedną z najbardziej znanych przypraw przeciwzapalnych, ale jej zalety wykraczają daleko poza zwalczanie kłopotliwych wzdęć. Badania wykazały, że kurkuma skutecznie radzi sobie z przebarwieniami i spowalnia procesy starzenia, rozjaśniając jednocześnie cerę. 

Cytrusy

Witamina C to jeden ze składników dobrze znanych ze zmniejszania przebarwień i wzmacniania naturalnego blasku twarzy. Zdrowa, promienna skóra bez oznak starzenia się - takie efekty przynosi dieta bogata w cytrusy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.