Cztery sztuczki podczas odchudzania - ich zastosowanie wpłynie nie tylko na węższą talię, lecz także na nasze zdrowie!

Często, decydując się na dietę, przechodzimy na zdrowszy styl życia. Podczas odchudzania możemy czerpać znacznie więcej korzyści - oto cztery wskazówki.

Zmiana diety często sprzyja przeobrażeniu naszych codziennych nawyków. Jeśli wybrany model odżywiania przynosi zamierzone efekty, zaczynamy wprowadzać ćwiczenia, a nasz styl życia staje się zdecydowanie zdrowszy. Odchudzanie i związane z nim zmiany mogą przynieść więcej korzyści, niż nam się wydaje.

Cztery triki podczas odchudzania, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie

Szybkie spacery - nie tylko na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli wybieramy się na spacer, warto podkręcić nieco tempo. Szybkie chodzenie to dobry sposób na pozbycie się oponki z brzucha, a także na poprawę krążenia i obniżenie ciśnienia krwi! Naukowcy dowiedli, że już 30-minutowy spacer trzy razy w tygodniu pomaga umiarkować stres i nasze ciśnienie.

Słodycze, które... leczą?

Badacze z International Archives of Medicine przeprowadzili eksperyment, który wykazał, że osoby spożywające codziennie po około 40 gramów gorzkiej czekolady schudły więcej, niż te, które całkowicie wykluczyły słodycze z diety. Nie jest też tajemnicą, że spożywanie takiej czekolady poprawia nastrój, dzięki zawartych w kakao przeciwutleniaczy.

Przyspieszone spalanie tłuszczu, dzięki mroźnemu łykowi

Mrożona herbata powinna na dłużej zagościć na naszych stołach. Już pięć filiżanek tego napoju zawiera dzienną dawkę przeciwutleniaczy, które zwiększają ilość tzw. brązowego tłuszczu, który spala kalorie i pomaga w pozbyciu się tzw. tłuszczu białego, który odkłada się nam na brzuchu. 

Oddychaj - poprawisz metabolizm i płuca

Głębokie oddychanie odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Nauczenie się specjalnych technik oddychania może nam pomóc nie tylko w zmniejszeniu odczuwania stresu, lecz także w przemianie materii. Spędzenie już dwóch minut na głębokich wdechach i wydechach przed posiłkiem, pozwala na uspokojenie i wyciszenie, co z kolei wpływa na zdolność organizmu do przetwarzanie pożywienia w energię. Dodatkowym plusem nauczenia się technik oddychania jest wzmocnienie wydolności płuc. Dobrym pomysłem na takie ćwiczenia jest nauka medytacji oraz jogi.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.