Chcesz uniknąć cellulitu? Zredukuj ilość tych pięciu produktów w swojej diecie

Cellulit jest zmorą wielu z nas i nie dotyczy jedynie kobiet z nadwagą. Chociaż dokładna przyczyna powstawania cellulitu nie jest znana, istnieje kilka sposobów, dzięki którym można zapobiec powstaniu nieestetycznej tkanki.

Grudkowaty wygląd skóry, czyli popularny cellulit prawdopodobnie powstaje w wyniku interakcji tkanki łącznej skóry z warstwą tłuszczu, znajdującą się pod wspomnianą tkanką. Najczęstszym miejscem, gdzie może pojawić się cellulit są okolice ud i pośladków. Mimo że przy powstaniu nieestetycznej tkanki biorą udział takie czynniki, jak wiek, hormony oraz genetyka, największy wpływ mają dieta i regularne ćwiczenia.

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać?

Dieta na ciało bez cellulitu - co wyłączyć z diety?

Istnieje kilka sposobów, które pomogą nam w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia cellulitu. Niestety, nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć wystąpienia tej tkanki tłuszczowej, ale możemy ją zdecydowanie zmniejszyć. Jak to zrobić? Przyjrzyj się swojej diecie i staraj się unikać tych produktów.

  • Cukier - nie powinno być zdziwieniem, że znalazł się w tym zestawieniu. Jeśli naprawdę zależy ci na zredukowaniu zbędnego tłuszczu musisz pożegnać się z cukrem lub ograniczyć go do prawdziwego minimum. Cukier oprócz gromadzenia tkanki tłuszczowej przyczynia się do stanów zapalnych oraz zatrzymywania płynów w organizmie. Jeśli nie możesz obejść się bez słodkiego, zwykły cukier zastąp syropem klonowym lub z agawy.
  • Owoce - spożywanie samych owoców może powodować podniesienie poziomu cukru we krwi, co z kolei przyczynia się do odkładania tłuszczu. Oczywiście, owoce są bardzo zdrowe; posiadają wiele cennych przeciwutleniaczy i cennych witamin, trzeba jednak wiedzieć, jak je prawidłowo bilansować w diecie. aby owoce nie powodowały jedynie uwalniania tłuszczu, zrównoważ je zdrowymi tłuszczami np. orzechami i nasionami. W ten sposób ustabilizujesz poziom cukru we krwi.
  • Alkohol -  okazyjne wypicie nie jest szkodliwe, jeśli jednak pracujesz nad swoją sylwetką wyłączenie alkoholu z diety przyniesie same korzyści. Wiele osób przerzuca się na niskokaloryczne drinki, co jest krokiem w dobrą stronę. Do optymalnego stanu naszej wątroby rób dłuższe przerwy od picia - zobaczysz, jak bardzo to wpłynie na twoje samopoczucie. 
  • Sól - jej zbyt duża ilość powoduje odwodnienie i zatrzymywanie wody w organizmie, co przyczynia się do zmniejszenia jędrności skóry. Następnymi konsekwencjami są stany zapalne i nadmierna ilość tłuszczu. Postaraj się wyłączyć z menu wysoko przetworzoną żywność i fast foody. Ogranicz też dodawanie soli do potraw, zamień też klasyczną na zdrowszą różową himalajską lub morską. 
  • Mąka rafinowana - jej składniki rozkładają się w organizmie w ten sam sposób, co cukier. Nie zawiera też wielu wartości odżywczych. Wypróbuj innych gatunków mąki, niż zwykła biała: użyj migdałowej, owsianek lub manioku.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.