Te przekąski wywołują koszmary i bezsenność

Źle sypiasz i masz w nocy koszmary? Wstajesz zmęczona i pozbawiona energii. Powodem może być zła dieta. Poznaj listę przekąsek, które mogą wywoływać koszmary i bezsenność. Możliwe, ze to przez nie męczą cię problemy ze snem.
Ciastka czekoladowe Ciastka czekoladowe Pinterest

Ciastka czekoladowe

Słodkie przekąski zawierają cukier, który może mieć wpływ na funkcjonowanie fal mózgowych. Osoby jedzące produkty czekoladowe lub pijące czekoladę przed snem, często narzekały na koszmary i problemy z zasypianiem. W dodatku cukier to dawka energii w postaci cukrów prostych, które pobudzają nasz organizm. 

Ostre sosy a zasypianie Ostre sosy a zasypianie Pinterest

Sosy, ostre przyprawy

Pikantne sosy, czy potrawy podnoszą temperaturę ciała przed zaśnięciem .Zmiana temperatury może zakłócać fazy snu i uniemożliwiać zaśnięcie. 

Ta kobieta straciła 11 procent tkanki tłuszczowej wprowadzając dwie proste zmiany

Frytki Frytki Pinterest

Frytki, chipsy

Tłuste przekąski również zaburzają sen ze względu na wysoką kaloryczność. Organizm musi uporać się z taką ilością ciężkostrawnych kalorii.

20 rzeczy, które zrozumieją tylko kobiety trenujące siłow

Alkohol a zasypianie Alkohol a zasypianie Pinterest

Alkohol

Mimo, że alkohol może ułatwiać zasypianie, to sen po nim jest zazwyczaj przerywany i płytki. Jeśli masz problemy ze snem unikaj alkoholu. Po nim obudzisz się jeszcze bardziej zmęczona. 

Strączki a zasypianie Strączki a zasypianie Pinterest

Strączki

Strączki powodują uczucie sytości i pełnego brzucha. Potrafią wzdymać, co nie sprzyja spokojnemu snu. W dodatku są ciężkostrawne, nasz organizm zamiast spac i odpoczywać w ciągu nocy zmuszony jest do trawienia. 

5 ćwiczeń, które powinna robić perfekcyjnie każda kobieta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.