10 postanowień noworocznych naszych redaktorek, które warto wprowadzić w życie

Każdej z nas zależy na tym, aby dobrze wyglądać, cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką. Nowy rok to świetna okazja, żeby wprowadzić w swoim życiu kilka zmian. Oto postanowienia noworoczne, jakie wyznaczyły sobie nasze redaktorki. Dołączysz do nich?
Cukier Cukier Fotolia

Ograniczyć cukier do minimum

Nasze redaktorki raczej rzadko jadają słodycze, ale ich postanowieniem jest ograniczyć cukier do minimum. Kawa i herbata z cukrem, słodzone napoje, czy słodkie przekąski nie wchodzą w grę. Ewentualnie w wyznaczone dni

Cukier jest najczęstszą przyczyną otyłości i prowadzi do wielu przewlekłych chorób. Nie bez przyczyny nazywany jest białą trucizną. Cukier to nic innego jak puste i bezwartościowe kalorie. Nie zawiera on żadnych pożytecznych dla nas składników, a wręcz przeciwnie - jest przyczyną wypłukiwania z naszego organizmu cennych witamin i minerałów.

Jeśli masz problemy z ograniczeniem cukru, to zrób sobie 2 tygodniowy detoks. Wówczas organizm odzwyczai się nieco od słodkiego smaku i z czasem.

Trening Trening Fotolia

Ćwiczyć minimum 5 razy w tygodniu

Chcąć cieszyć się zdrowiem i być w dobrej formie Aga i Karolina postanowiły, że zwiększą ilość treningu w ciągu tygodnia. Do tej pory zazwyczaj trenowały 4 razy w tygodniu po ok 1,5h. Teraz ich celem jest wykonać trening minimum 5 razy w tygodniu. Najchętniej chciałyby znaleźć codziennie chociaż chwilę na wykonanie nawet krótkiej, 20-minutowej tabaty, to naprawdę nie jest wiele w ciągu całego dnia. 

Rozciąganie Rozciąganie Fotolia

Rozciągać się minimum 5 minut dziennie

Rozciąganie rozluźnia mięśnie i pozwala się zrelaksować. Podczas stretchingu rozciągamy mięśnie szyi, ramion, pleców, tułowia, pośladków, nóg oraz stóp. To skuteczna metoda zwiększenia zakresu ruchomości w stawach i poprawienia elastyczności mięśni. Celem naszych redaktorek jest zrobienie szpagatu. 

Warzywa i owoce Warzywa i owoce Fotolia

Jeść warzywa do każdego posiłku

Warzywa i owoce bogate są w witaminy i składniki mineralne. Niezależenie od tego czy cenimy je ze względu na ich smak czy właśnie ze względu na ich właściwości odżywcze, niezmiennie powinny stanowić one bazę każdej prawidłowo zbilansowanej diety.

Warzywa i owoce powinny być jak najbardziej różnorodne, bo każde z nich dostarcza nieco innej kompozycji bioaktywnych składników: karotenoidów, witamin, kwasu foliowego, selenu, flawonoidów, izoflawonów i błonnika. Dodaj warzywa do każdego posiłku lub zrób koktajl owocowo-warzywny.

Sen Sen Fotolia

Spać minimum 7 godzin

Sen jest niezwykle ważny i spełnia wiele funkcji w naszym organizmie. Ma też znaczenie w przypadku utrzymaniu szczupłej sylwetki. Odpowiednia ilość snu reguluje pracę hormonów, redukuje również stres, co przyczynia się do lepszej pracy organizmu wpływając bezpośrednio na nasz metabolizm. Aga i Karolina z myfitness postanowiły spać minimum 7 godzin w ciągu doby. 

Praca Praca Fotolia

Więcej chodzić, mniej siedzieć

Treningi treningiem, ale nasze redaktorki spędzają na co dzień 8 godzin przy komputerze. Ich postanowieniem jest robienie sobie krótkiej przerwy co 1 godzinę, po to by rozciągnąć i rozruszać ciało. 

Wyzwanie Wyzwanie Fotolia

Spróbować czegoś nowego

Warto rzucać sobie wyzwania, dlatego Karolina z Agnieszką postanowiły w tym roku spróbować nowych rzeczy. Zamiast zwykłych, monotonnych treningów dziewczyny chcą wypróbować czegoś nowego. Aga na co dzień jest trenerką judo, Karolina trenerką Taekwondo. Na co dzień trenują sztuki walki oraz ćwiczą na siłowni. W tym roku postanowiły, że minimum raz w miesiącu pójdą na zajęcia związane z inną dyscypliną np pole dance, joga, czy zajęcia na trampolinach. 

Lunchbox Lunchbox Fotolia

Nie przejadać się

Zazwyczaj zjadamy tyle, ile znajduje się na talerzu. Ale czy jest to konieczne? Postanowienie dziewczyn to nakładać jedzenie na mały talerz, dzięki temu zjadamy mniejsze porcje. Jedzenie do przejedzenia powoduje dyskomfort i problemy trawienne. W dodatku są to zbędne kalorie ;)

Badania Badania Fotolia

Wykonać szereg badań

Raz na jakiś czas powinno się wykonać szereg badań, aby sprawdzić czy wszystko w naszym organizmie jest w porządku. Przede wszystkim dziewczyny postanowiły wykonać: badania krwi i moczu, pójść na kontrolę do stomatologa oraz dermatologa.

Mięso Mięso Fotolia

Jeść mniej mięsa i nabiału

Aga i Karolina podjęły decyzję, że ograniczą ilość spożywanego mięsa i niemalże całkowicie zrezygnują z nabiału na rzecz warzyw i owoców. Niestety nabiał dostępny w sklepach, jest wysoko przetworzony oraz naszpikowany hormonami, które obecne w nadmiarze, powodują otłuszczenie ciała i retencję wody podskórnej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.