3 najlepsze sposoby na spalenie ponad 300 kalorii na bieżni

Nie spalasz tylu kalorii ile byś chciała na jednym treningu cardio? Męczysz się, pocisz, a wskaźnik spalonych kalorii na bieżni niemalże nie rośnie? Nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany! Oto 3 sposoby, by maksymalnie wykorzystać czas na bieżni i spalić mnóstwo kalorii
Trening cardio - spalaj kalorie i chudnij Trening cardio - spalaj kalorie i chudnij Fotolia

Cardio

Ciężko trenujesz, by uzyskać wymarzoną formę? Nie boisz się treningu cardio, ale chcesz spalać więcej kalorii w jego trakcie? To 3 ważne metody, o których często zapominamy w trakcie treningu na bieżni. Wprowadź je do swojej rutyny i osiągaj lepsze efekty. Trenuj krócej i spalaj szybciej! 

Trening na bieżni. Jak robić cardio, żeby spalać jak najwięcej kalorii Trening na bieżni. Jak robić cardio, żeby spalać jak najwięcej kalorii Fotolia

Wykorzystaj pochylenie bieżni

Zacznij biegać pod górę! Zwiększenie nachylenia i prędkości naprawdę pomaga zwiekszyć spalanie. Wzgórza i sprinty aktywują więcej mięśni, co oznacza, że ??będziesz w stanie spalić kalorie zdecydowanie szybciej!

Trening na cardio czy interwały? Trening na cardio czy interwały? BERNARD BODO / bernardbodo - stock.adobe.com

Rób kombinacje cardio z interwałami

Wykorzystaj bieżnie robiąc nie tylko jednostajny bieg. Włącz program interwałów i trenuj biegając raz szybciej raz wolniej. Dzięki temu spalisz więcej kalorii i podkręcisz metabolizm.

Badania wykazały, że treningi interwałowe o wysokiej intensywności spalają zawrotną ilość kalorii w krótkim okresie czasu. 

W trakcie biegu mierz swoje tętno, zeby zwiększyć spalanie kalorii W trakcie biegu mierz swoje tętno, zeby zwiększyć spalanie kalorii Fotolia

Mierz na bieżąco swoje tętno

Skup się na tętnie. Ono jest często pomijane w trakcie treningu cardio. Ważne jest, aby uzyskać odpowiednie tętno, które pozwoli zmaksymalizować spalanie tkanki tłuszczowej. Odpowiednia częstość odpoczynku, która obniża akcję serca jest równie ważna w procesie spalania kalorii. W trakcie treningu cardio twoje tętno powinno stanowić ok 60-70% twojego tętna maksymalnego. Zazwyczaj wynosi ono ok 140. Jednak w trakcie treningu interwałowego tętno powinno wynosić, jak najwyżej - ok. 90% tętna maksymalnego, czyli zazwyczaj ok 180/190. 

Bieganie w terenie jest zdrowsze i skuteczniejsze Bieganie w terenie jest zdrowsze i skuteczniejsze Fotolia

Zamiast bieżni outdoor

A może zrezygnuj z bieżni i postaw na trening na dworze? W trakcie takiego treningu spalisz więcej! Bieganie na dworze jest większym wyzwaniem dla naszego ciała, które w trakcie biegu musi zmierzyć się z przeciwnościami takimi, jak nierówne podłoże, przeszkody do ominięcia, silny wiatr, czy podbiegi pod górę. Korzystaj z pogody i postaw na trening w outdoorze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.