Cheat meal. "Oszukany posiłek" potrafi zdziałać cuda! Czy na pewno nie zaszkodzi w czasie diety?

Jesteś na diecie i odmawiasz sobie kawałka pizzy ze znajomymi? To duży błąd! Podczas zrzucania zbędnych kilogramów można zastosować tak zwany cheat meal. Jest to jeden wysokokaloryczny posiłek w ciągu tygodnia, który podniesie cię na duchu, doda motywacji i będzie zachętą do kontynuowania diety. Przeczytajcie sami!

Cheat meal to inaczej oszukany posiłek, na którego moda przyszła do nas zza oceanu. Naukowcy dowiedli, że ten jeden wysokokaloryczny posiłek w tygodniu, może przyczynić się do przyspieszenia zrzucania nadprogramowych kilogramów!

Podczas diety odchudzającej dostarczamy organizmowi o wiele mniej kalorii niż zużywamy. Jeżeli dodamy do tego jeszcze naszą aktywność fizyczną możemy mieć spory niedobór (dlatego tak ważny jest prawidłowy bilans kaloryczny! Nie jemy mniej, ale zdrowiej). Na tym polega cały sekret skutecznego odchudzania. Często jednak nasz organizm zostaje wtedy wprowadzony w tzw. stan awaryjny, który oznacza, że nasz metabolizmwolniej pracuje i zamiast chudnąć, nasza waga stoi w miejscu lub nawet (o zgrozo!) tyjemy.

 

Dzięki zjedzeniu właśnie tego jednego wysokokalorycznego posiłku, możemy skutecznie pomóc naszemu metabolizmowi, pobudzając go do prawidłowej pracy.

 

Ten jeden specjalny posiłek w tygodniu pomaga wyzwolić wydzielanie leptyny - hormonu tkanki tłuszczowej, który odpowiada za poczucie sytości, jednocześnie hamując wydzielanie hormonu odpowiedzialnego za uczucie.

 

Wielkimi fankami tzw. oszukanego posiłku są między innymi znane trenerki: Sylwia Szostak, Deynn czy Ewa Chodakowska!

 

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Więcej o: