Plecaki trekkingowe - wybierz najlepsze modele na wymagające wyprawy

Czeka cię długa i wymagająca podróż? Zaopatrz się w plecak trekkingowy, w który spakujesz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Wybrałyśmy dla ciebie kilkanaście bardzo praktycznych modeli o różnych pojemnościach.

Pojemność do 35L

Plecak trekkingowy to niezbędnik każdego miłośnika pieszych wycieczek. W końcu na dłuższe, wymagające wyprawy trzeba się solidnie przygotować. W pierwszej kolejności, musisz się zastanowić co powinno się znaleźć w twoim wyposażeniu. Następnie na tej podstawie wybierz pojemność plecaka, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Nie może on być ani zbyt mały, ani za duży. Optymalny model nie powinien mieć więcej pojemności niż 35 litrów. Na długie, piesze wycieczki będzie idealny.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Pojemność do 50L

Zapomnij o zwykłych plecakach i sięgnij po modele stworzone specjalnie do długich, wymagających wypraw. Pamiętaj, że najzwyklejsze, sportowe plecaki nie podołają warunkom z jakimi będziesz się zmagać. Deszcz, śnieg lub palące słońce od razu je zniszczy. Dzięki modelom trekkingowym nie będzie ci straszna ulewa, ani upały. Plecaki wykonane są najczęściej z materiałów wodoodpornych i na tyle wytrzymałych, że nie porwą się, ani nie poprzecierają.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Pojemność do 80L

Jeśli twoja wyprawa potrwa więcej niż jeden dzień, a w planach masz do pokonania ogromną trasę, zdecydowanie przyda ci się plecak o pojemności 80 litrów. Schowasz do niego prowiant, napoje i ciepłe ubrania. Większość modeli ma umieszczone z przodu lub po bokach zaczepy, do których możesz przymocować śpiwór lub karimatę. Dodatkowy pas, dzięki któremu przymocujesz sobie plecak na wysokość bioder, zdecydowanie ułatwi ci jego dźwiganie, co wpłynie pozytywnie na twój komfort podczas wyprawy. Kilkanaście modeli już na ciebie czeka, wybierz ten odpowiedni dla siebie!

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Więcej plecaków znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.