Ciężka choroba sprawiła, że odnalazła swoją pasję - fitness!

Ciężka, zagrażająca życiu operacja, pomogła Katelyn odkryć w sobie siłę i pasję, jaką stał się fitness.

Katelyn od zawsze była chorowitym dzieckiem. Jako nastolatka zaczęła mieć poważne problemy z żołądkiem, nie była w stanie nic przełknąć. Nikt nie wiedział co jej dolega. Lekarze rozkładali ręce, a ona i jej rodzice zaczynali tracić wiarę.

Zdarzało się, że ból brzucha był na tyle silny, że Katelyn nie była w stanie wychodzić z domu. W poważnym stanie trafiła do szpitala, a przeżyć pomagały jej kroplówki, dostarczające niezbędnego pożywienia.

.. .

Lekarze nie byli w stanie stwierdzić, co jej dolega. Po wykonaniu szczegółowych badań krwi odkryto, że w jej brzuchu urósł ogromny guz, ważący niemal 5 kilogramów, który nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Musiała szybko przejść operację usunięcia go, która była bardzo ryzykowna i zagrażała jej życiu.

Po operacji dziewczyna spędziła blisko miesiąc w szpitalu. Jej życie nie było już takie samo, jak wcześniej. Przed operacją Katelyn ważyła około 40 kg, po operacji tylko 30 kg. Wiedziała, że musi wzmocnić swoje ciało i nabrać sił, by to przetrwać.

Po miesiącu wróciła do szkoły, ale izolowała się od wszystkich i nie potrafiła wrócić do normalnego życia. Była przerażona i nie chciała spojrzeć w lustro. Pomyślała, że jeżeli zacznie nabierać ciała i ćwiczyć, to pomoże jej odzyskać pewność siebie.

Dziewczyna zaczęła od łagodnych treningów kardio. Starała się każdego dnia aktywnie spędzać czas, jednak cały czas miała problemy z jedzeniem.

Gdy poszła na studia, jej przyjaciel zaczął jej opowiadać o treningach i zdrowym odżywianiu.

- Zaczęłam godzinami czytać o zdrowej zbilansowanej diecie, fitnessie i aktywnym trybie życia -opowiada.

To ją zainspirowało. Zaczęła przygotowywać zdrowe, domowe posiłki i planować odpowiednie dla niej treningi.

- Z początku siłownia mnie przerażała. Wstydziłam się ćwiczyć przy innych ludziach. Jednak z czasem pokochałam to i zupełnie przestałam zwracać uwagę na innych. Wiedziałam, że robię to dla siebie, a każdy kolejny trening daje mi siłę - twierdzi.

Na siłowni poznała trenera, który pomógł jej wrócić do formy. Za każdym razem ją wspierał i dawał jej niezbędne wskazówki. Tak bardzo pokochała fitness, że postanowiła za jakiś czas wystartować w zawodach Miss Fitness Bikini. Przez długi czas bardzo ciężko trenowała, by osiągnąć swój cel.

- Od czerwca zaczęłam intensywnie trenować, pod kątem zawodów, które miały się odbyć w październiku - mówi. .. .

- Kiedy powiedziałam moim rodzicom o swoich planach na początku byli sceptyczni, jednak zrozumieli, że w tym konkursie nie chodzi o afiszowanie się swoim ciałem, ale o pokazanie ciężkiej pracy, jaką się wykonało - podkreśla.

Pierwsze zawody Katelyn zapamiętała bardzo dobrze, mimo że ich nie wygrała. Poznała wiele nowych osób, przełamała swoją nieśmiałość i miała ochotę na więcej. Jak sama podkreśla, jej największym życiowym osiągnięciem jest to, że odnalazła swoją pasję, która z kolei pomogła jej odzyskać zdrowie i pewność siebie.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

"Daję dziewczynom to, czego chcą." Ewa Chodakowska opowiada o swoim pomyśle na ćwiczenia

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.