Nie wiesz, jaka dieta jest dla ciebie najlepsza? Poznaj trzy strategie, które ułatwią odchudzanie

Masz wrażenie, że dieta idealna nie istnieje? To bardzo prawdopodobne, jednak jest kilka sposobów, które mogą skutecznie ułatwić utratę nadprogramowych kilogramów. Przedstawiamy niektóre z nich.

Nie ma uniwersalnego sposobu na trwałe odchudzanie, ponieważ każdy organizm jest inny. U jednych sprawdzi się niska zawartość tłuszczu w diecie, drudzy zaś będą zachwalali ograniczenie węglowodanów. Co będzie najlepsze dla nas? Musimy przecież dokonać jakiegoś wyboru.

Poniżej przedstawimy kilka rozwiązań, które zdecydowanie ułatwią ci nie tylko wybór odpowiedniej dla siebie drogi, ale też wspomogą utratę kilogramów.

Skuteczne strategie związane z odchudzaniem

1. Zredukuj liczbę kalorii

Najprostszym ze sposobów na utratę kilogramów jest ograniczenie liczby kalorii przyjmowanych w ciągu dnia. Chodzi o nic innego jak spożywanie mniej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Warto jednak za dbać o to, by nasze ciało nie przyzwyczaiło się do ciągłego deficytu i stopniowo odejmować kalorie. Pamiętajmy też, że kaloria kalorii nierówna - nasz organizm może zareagować odmiennie nawet przy spożywaniu produktów o tej samej liczbie kalorii.

2. Obetnij węglowodany

Częstym powodem, dla którego nasza waga nie chce drgnąć okazuje się sposób, w jaki organizm gromadzi tłuszcz po spożyciu posiłku bogatego w węglowodany. Trafiają one do krwiobiegu w postaci glukozy, z którą organizm rozprawia się w pierwszej kolejności, zanim zacznie spalać tłuszcz. Dodajmy, że im więcej spożywamy węglowodanów, tym więcej ich potrzebujemy, a w rezultacie przybieramy na wadze. 

3. Zamień tymczasową dietę na zdrowy styl życia

Wiele sposobów odżywiania, które obiecują szybką redukcję masy ciała nie sprawdza się na dłuższą metę. Wszystko dlatego, że zazwyczaj wymaga sporych restrykcji, z których rezygnujemy po zakończeniu diety, powracając do dawnych nawyków żywieniowych. Jednocześnie wracają też nasze kilogramy, a nawet pojawiają się kolejne. Aby tego uniknąć, warto wprowadzać stopniowe zmiany do jadłospisu i zachować je na dłużej. Dzięki temu zadbamy nie tylko o naszą sylwetkę, ale też o zdrowie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.